Zimą w przedszkolu...
Data: 24-02-2010 o godz. 11:24:32
Temat: Aktualności z przedszkoliZimą w Przedszkolu Samorządowym nr 1 – czyli jak się bawią dzieci.

W ramach akcji FERIE ZIMOWE 2010 w Przedszkolu Samorządowym Nr 1 w Sułkowicach zorganizowano Dni Otwarte dla dzieci nieuczęszczających do przedszkola. Wzięły one udział w organizowanych w tym czasie zajęciach z różnych dziedzin wychowania. Zorganizowano także akcję „W krainie śniegu i mrozu” czyli „biały dzień” w przedszkolu. Dzieci oraz wychowawczynie ubrane były w tym dniu na biało, powitały zimę piosenką „Sanna”, zamieniły się w bałwanki do wiersza T. Śliwiaka. Malowały także białą farbą na kolorowych kartkach na temat „Zima w przyrodzie” i wycinały gwiazdki śniegowe. W takiej właśnie atmosferze zapanowała zima na sali.


       Atrakcjami ferii zimowych były również: tor przeszkód, zajęcia plastyczne „Maski karnawałowe, fantazyjne kapelusze” oraz zabawa w teatr „W krainie bajek i baśni”. Na pożegnanie ferii odbył się bal. W czasie zabaw dzieci te były aktywne i z radością przychodziły na kolejne zajęcia, mając okazję poznać nowe środowisko  w atmosferze bezpieczeństwa i w towarzystwie najbliższych.
       Karnawał to również wspaniała okazja do zabaw dla dzieci, którym ogromną radość sprawia wcielanie się w postacie bajkowe. W poniedziałek 8 lutego 2010 r. swój bal przebierańców miały dzieci w Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Sułkowicach, na który zaproszone były także dzieci nieuczęszczające do przedszkola. Wszystkie przedszkolaki już od rana były podekscytowane czekającą ich zabawą. Jeszcze przed śniadaniem założyły swoje stroje balowe i zamieniły się w królewny, księżniczki, wróżki, biedronki, skrzaty, strażaków, Batmanów, czy piratów. Wśród tych wszystkich przebierańców trudno było rozpoznać, które dziecko jest które. Wystrój sal wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał do wspólnej zabawy.
Zabawę karnawałową prowadził wodzirej z firmy „PERFECTO” z Nowego Sącza. Były góralskie tańce i przyśpiewki, zabawy takie jak „Stary niedźwiedź”, „Pociąg”, „Krasnoludki”, oraz tańce „Kaczuszki”, „Lambada”, a także mini - dyskoteka. Wesoła zabawa przy muzyce przeplatana była zabawnymi konkursami: „Taniec z balonem w parach”, „Kto pierwszy usiądzie na krzesełko”, czy „Najładniejszy strój”. Dzieci biorące udział w konkursach w nagrodę otrzymały słodkie upominki.
                                                                                                                                                                 
       Zabawa była udana a wspomnienia na długo pozostaną w pamięci. Bardzo dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów oraz za baloniki i serpentyny potrzebne do udekorowania sal.

Renata Krakowiak
Artykuł jest z Urzad Miejski w Sulkowicach
http://www.sulkowice.pl/urzad

Adres tego artykułu to:
http://www.sulkowice.pl/urzad/modules.php?name=News&file=article&sid=988