Dzień Babci i Dziadka, spotkanie z muzykiem
Data: 24-02-2010 o godz. 11:09:00
Temat: Aktualności z przedszkoliDzień Babci i Dziadka w PS nr 1 w Sułkowicach

Wprawdzie trochę spóźnione, bo dopiero w dniach 4 i 5 lutego, ale za to szczere życzenia złożyły przedszkolaki z PS nr 1 swoim babciom i dziadkom. Maluszki przedstawiły zebranym licznie gościom montaż słowno – muzyczny (wiersze, tańce, piosenki). Tańczyły walczyka, poleczkę, ale najwięcej zabawy przyniósł taniec „Kaczuszki”. Po maluszkach wystąpiły starszaki z oddziału integracyjnego. Dzieci przedstawiły inscenizację W. Badalskiej „Dary nowego roku”. W przygotowaniach do inscenizacji brali udział także rodzice dzieci, pomagając w uszyciu strojów 4 pór roku. Starszaki przedstawiły wiersze przeplatane piosenkami i tańcami m.in. sambą, rock and roll’em i walczykiem.


     Na koniec uroczystości wszystkie dzieci wręczyły gościom kwiaty i zaśpiewały „sto lat”. Starszaki zatańczyły „Dalej w tany”, a dziewczynki zwinnie podskakiwały podczas „Chusteczki haftowanej”. Przedstawiono także inscenizację „Bracia miesiące”, przeplatając ją piosenkami z każdej pory roku. Na koniec złożyły życzenia babciom i dziadkom oraz zaśpiewały „sto lat”, wręczając własnoręcznie wykonane upominki. Po części artystycznej babcie i dziadkowie mogli podzielić się swoimi wrażeniami przy kawie i słodkościach. W organizacji uroczystości bardzo pomogli rodzice, którym bardzo dziękujemy, a są to: p. J. Blak, E. Bochenek, M. Leśniak, R. Garbień, S. Grzybek, A. Piechota, P. Latoń.Spotkanie z muzykiem

       W lutym PS nr 1 odwiedził muzyk Wojciech Blak. Przeprowadził z dziećmi rozmowę na temat instrumentów – skrzypiec, saksofonu, klarnetu i pokazał dzieciom, jak należy na nich grać. Przedstawił także fragmenty kilku utworów muzycznych na wybranych instrumentach. Zadaniem dzieci było określić, czy muzyka jest smutna czy wesoła. Młodsze przedszkolaki odpowiadały za pomocą kolorowych karteczek, natomiast starszaki wyrazami „tak” lub „nie”. Wojciech Blak krótko opowiedział dzieciom o swojej muzycznej pasji oraz o tym, jak wygląda praca muzyka w filharmonii. Przedszkolaki dowiedziały się, że aby zostać muzykiem należy rozpocząć ćwiczenia gry na instrumencie bardzo wcześnie, najlepiej już w przedszkolu oraz trzeba być bardzo wytrwałym. Na koniec dzieci zaśpiewały i zagrały na klockach i instrumentach piosenki. To spotkanie na pewno pomogło dzieciom w lepszym przygotowaniu się do występu na Dzień Babci i Dziadka, który zorganizowano już po feriach zimowych.

Bernadetta Świder
Artykuł jest z Urzad Miejski w Sulkowicach
http://www.sulkowice.pl/urzad

Adres tego artykułu to:
http://www.sulkowice.pl/urzad/modules.php?name=News&file=article&sid=987