Gminny konkurs „Baw się razem z nami”.
Data: 24-02-2010 o godz. 10:31:14
Temat: AktualnościPromowanie sportu wśród najmłodszych.

Szkoła podstawowa w Harbutowicach promuje zdrowie wśród najmłodszych uczniów z terenu gminy Sułkowice. Od trzech lat organizuje gminny szkolny konkurs „Baw się razem z nami”, w którym biorą udział przedstawiciele wszystkich szkół podstawowych – po 2 dzieci z klasy I, II i III. Pierwszy konkurs odbył się także w szkole w Harbutowicach, a II w Krzywaczce. 18 lutego 2010 r. został on ponownie zorganizowany w ZPO w Harbutowicach.


       Dzieci miały okazję sprawdzić swoje umiejętności sprawnościowe w takich sportowych konkurencjach jak: wyścig z piłką zwykłą i ping – pongową, marsz na szczudłach, wyścig w workach, tor przeszkód i wyścig ze skakanką.
       Jak mówi organizatorka tych spotkań Zofia Bobeł – „Dzieci to żywioł. Bardzo lubią przyjeżdżać na ten konkurs, bo każdy dostaje nagrodę. Nieważne jest, które miejsce zajmują. Chodzi o to, by zachęcić ich do ruchu”.
       W tym roku pierwsze miejsce zajęła drużyna gospodarzy z Harbutowic, druga pozycję uczniowie z Biertowic, a trzecie miejsce przypadło sportowcom z Sułkowic. Nagrody w postaci piłek wręczyła wiceburmistrz Rozalia Oliwa. Zawodnicy otrzymali także od sponsorów słodycze, długopisy (od p. Kluzik i p. Hyrlickiej z Harbutowic), drożdżówki ze sklepu Ania, a zwycięska drużyna także 1-godzinne wejściówki do Krainy Zabaw Dziecięcych w Rudniku.

J.G.Artykuł jest z Urzad Miejski w Sulkowicach
http://www.sulkowice.pl/urzad

Adres tego artykułu to:
http://www.sulkowice.pl/urzad/modules.php?name=News&file=article&sid=985