Miłość niejedno ma imię…
Data: 19-02-2010 o godz. 07:15:42
Temat: AktualnościLiryczno - muzyczne spotkanie sułkowickich gimnazjalistów.

14 lutego to rzadka okazja w roku, kiedy to wszyscy myślą tylko o miłości – trudnym, ciężko definiowalnym uczuciu, które może dotknąć każdego z nas. Każdy identyfikuje się z nim na swój własny sposób. Przykładem tego były liczne wiersze literatury polskiej, ale i angielskiej (przedstawione w ojczystym języku Szekspira!), piosenki i wypowiedzi o miłości przytoczone przez grupę sułkowickich gimnazjalistów z gminy Sułkowice na spotkaniu poetycko - muzycznym pt. „Miłość niejedno ma imię”. Zorganizowały je Aleksandra Łakomy oraz Agnieszka Węgrzecka przy współpracy Urszuli Kuklicz. Były one także wraz z myślenicką firmą reklamową GB odpowiedzialne za dekoracje sceniczne w sułkowickim GOK-u. Całość poprowadzili Brygida Biela oraz Krystian Kuchta.


       Publiczność miała ogromną przyjemność usłyszeć pięknie śpiewające uczennice: Karolinę Boczkaję, Paulinę Rusek, Annę Krzykawską i Alicję Ciężkowską (które również akompaniowały na instrumentach i recytowały), wykonujące utwory zarówno polskie jak i angielskie. Romantyczne piosenki przeplatały się z wierszami miłosnymi, które recytowali Kamila Koźlak, Zuzanna Urbańczyk, Joanna Oliwa, Joanna Rogowiec, Barbara Bochenek, Izabela Kania, Marzena Oramus, Jarosław Mardaus, Dominik Garbień, Paweł Budzowski, Adrian Mrowczyk, Adrian Profic, Sylwia Wiśniewska, Konrad Jędrzejowski, Joanna Piegza, Zuzanna Flis (grająca również na gitarze), Klaudia Ramus, Agnieszka Przęczek i Monika Przęczek, Marcelina Cież, Patryk Konik oraz gościnnie były uczeń gimnazjum w Sułkowicach Andrzej Listwan.
        Miłym akcentem był także gościnny dwukrotny występ pary tanecznej z Myślenic. Monika Bała (Gimnazjum nr 2) dała świetny show tańca towarzyskiego z Piotrem Palińskim (z Gimnazjum nr 1).
Zespół Thelux zaprezentował natomiast taniec współczesny, a reprezentowały go tym razem Brygida Biela, Jagoda Pitala, Monika Latoń, Karolina Kozik oraz Magdalena Światłoń.
       Na zakończenie tego wzruszającego występu dyrektor Gimnazjum w  Sułkowicach Stefania Pilch podziękowała wszystkim serdecznie za udział w przedstawieniu oraz zaprosiła na „Family Fest”, który jest zaplanowany na 19 czerwca 2010 r.
J.G.
Artykuł jest z Urzad Miejski w Sulkowicach
http://www.sulkowice.pl/urzad

Adres tego artykułu to:
http://www.sulkowice.pl/urzad/modules.php?name=News&file=article&sid=978