X Bal Rzemiosła w Sułkowicach
Data: 17-02-2010 o godz. 12:56:16
Temat: AktualnościCharytatywnie i walentynkowo – czyli różne oblicza miłości do bliźniego.

140 osób przybyło 13 lutego 2010 r. do strażnicy OSP w Sułkowicach na charytatywny Wieczór Walentynkowy – X Bal Rzemiosła wspomagający Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Kolonia” z Harbutowic. Zorganizowali go wspólnymi siłami Burmistrz Gminy Sułkowice Piotr Pułka, Ochotnicza Straż Pożarna reprezentowana przez Jana Hodurka, Stowarzyszenie „Kolonia” z prezes Krystyną Stolarską, a także Izba Gospodarcza w Sułkowicach ze Stanisławem Biernatem na czele. Bal taki odbywał się co roku oprócz 2009.


       Towarzystwo na balu miało okazję potańczyć przy muzyce granej przez Zespół Handycap, złożony z terapeutów i opiekunów z DPS i WTZ w Harbutowicach, wziąć udział w loterii fantowej, a także zatańczyć walca kotylionowego i czekoladowego, z których dochód przeznaczono na „Kolonię”.  Stowarzyszenie to swoją pomocą finansową obejmuje osoby niepełnosprawne – głównie z DPS- u  i WTZ w Harbutowicach, Środowiskowy Dom Samopomocy w Sułkowicach i jego filię w Lubniu, a także grupę środowiskową skupiającą dzieci i młodzież, dla których organizowane są spotkania, wycieczki oraz hipoterapia.
       Prezes Krystyna Stolarska wyraziła wielką radość, że mogła zebrać fundusze na początku roku, gdyż to pozwoli jej na pisanie projektów, w których potrzebny jest wkład własny. Zebrana kwota umożliwi ubieganie się o większe środki. Dochód z balu jest w ten sposób pomnażany. Pieniądze prezes stowarzyszenia planuje przeznaczyć na organizację Memoriału im. Tadeusza Piekarza, Spotkania Integracyjne oraz na zakup nowego samochodu na potrzeby DPS w Harbutowicach. Każdy podatnik może także wesprzeć tę organizację przy rozliczaniu się z fiskusem poprzez wsparcie jej „1 procentem”.

J.G.Artykuł jest z Urzad Miejski w Sulkowicach
http://www.sulkowice.pl/urzad

Adres tego artykułu to:
http://www.sulkowice.pl/urzad/modules.php?name=News&file=article&sid=977