Firma Projektowa Barzak zwycięzcą w VII Halowym Turnieju Gościbi.
Data: 03-02-2010 o godz. 12:14:16
Temat: Aktualności


Dobro podarowane wraca podwójnie.

Trochę historii charytatywnego turnieju halowego pomysłu Edwarda Łaskiego.

W 2004 r. odbył się pierwszy charytatywny turniej halowy, wtedy o puchar prezesa F.N. KUŹNIA Jana Ostafina. Drugi, czwarty i szósty turniej był rozgrywany o puchar prezesa Firmy Crawitco Siepraw Adama Krawczyka, trzeci o puchar prezesa firmy Inwest – Dom Leszka Ptaka, piąty o puchar prezesów firmy WIECH Wiesława Stokłosy i Krzysztofa Pomierskiego. Już po raz siódmy Klub Sportowy Gościbia, przy współudziale zainteresowanych firm oraz Gimnazjum w Sułkowicach zorganizował turniej, którego głównym celem jest pomoc niepełnosprawnym dzieciom. Pomysłodawcą tego wspaniałomyślnego projektu jest Edward Łaski – prezes KS Gościbia. Tym razem walczono o puchar prezesów firmy TKSJ TONIX „Meble Szczurek” s.c. Jawornik Stanisława, Krystiana i Tomasza Szczurków z Rudnika. W sumie do tej pory we wszystkich turniejach udzielono pomocy 10 dzieciom: Dawidowi Jędrzejowskiemu z Sułkowic, Agnieszce Kołodziej z Krzywaczki, Jakubowi Ożogowi z Pisar, Radosławowi Jaśkowcowi, Wiesławowi Frasiowi, Maciejowi Szewerdakowi, Dominikowi Włochowi z Sułkowic, Ani Sroce z Biertowic, Patrykowi Dąbrowie z Krzywaczki oraz nieżyjącemy już Filipowi Bielarzowi z Rudnika. W 2006 r. z „turniejowych” pieniędzy zakupiono całe wyposażenie komputerowe dla Centrum Rehabilitacji w Sułkowicach. W tym roku pomoc trafiła do kolejnych dwóch osób.


Rowerki dla dwóch niepełnosprawnych chłopców.
W ostatni tydzień stycznia sułkowicka hala sportowa tętniła życiem i sportową rywalizacją. 16 drużyn stanęło do gry w piłkę nożną, by podczas dwunastominutowych meczy drużynowych zdobyć miano najlepszej i wygrać puchar siódmego już turnieju oraz by jednocześnie wesprzeć niepełnosprawne dzieci z terenu gminy Sułkowice. Pomoc w postaci rowerków rehabilitacyjnych trafiła do trzyletniego Karolka Szypuły z Rudnika oraz dziesięciolatka Kamila Plichty z Krzywaczki. Karolek urodził się mając pół kilograma, co jak sobie można łatwo wyobrazić, spowodowało szereg negatywnych następstw i duże uszczerbki na zdrowiu oraz przeszkodziło w prawidłowym rozwoju organizmu. Kamil natomiast – jak opowiada jego mama – urodził się całkiem zdrowy, jednakże z biegiem czasu pojawiły się u niego nie wiadomo skąd – epilepsja i autyzm, przestał mówić, choć wcześniej nie było z tym problemu. Wręczenie rowerków rehabilitacyjnych ufundowanych przez Urząd Miejski w Sułkowicach oraz głównie przez firmę, o której puchar rozgrywał się tegoroczny turniej, odbyło się 30 i 31 stycznia 2010 r. na hali sportowej przy Gimnazjum w Sułkowicach podczas oficjalnego rozpoczęcia turnieju. 

Spotkanie Zarządu K.S. Gościbia z Prezesami Firm oraz rodzinami, które otrzymały pomoc.
Na kameralnym spotkaniu prezesi firm mieli okazję zaprezentować swoją działalność – nie tylko codzienną, ale także dobroczynną. Jak powiedział prezes KS Gościbia Edward Łaski – „nie myśleliśmy, że koszt takich rowerków jest tak wysoki i że o wiele przewyższa cenę porządnego górskiego roweru”. Podziękowano także wszystkim organizatorom turnieju i dyrektor Gimnazjum w Sułkowicach Stefanii  Pilch za bezpłatne udostępnienie hali sportowej. Rodzice byli bardzo wdzięczni fundatorom za pomoc i docenili ideę pomagania niepełnosprawnym poprzez turniej sportowy, twierdząc, że jest to pomysł trafiony w dziesiątkę. Przedstawiciele samorządu uczniowskiego gimnazjum wręczyli kwiaty Edwardowi Łaskiemu w podzięce za organizację tego szczytnego spotkania sportowego.

Piłki dla najlepszych zawodników KS Gościbia.
Animuszu całej sportowej imprezie dodawała Orkiestra Dęta z Sułkowic, a atmosferę na hali podgrzewał istniejący od dwóch lat, a prowadzony przez Joannę Kaźnicę zespół taneczny Thelux – złożony z uczennic Gimnazjum w Sułkowicach. Oficjalne rozpoczęcie imprezy przypadło w tym roku głównym sponsorom imprezy – zwycięzcom w zeszłorocznym VI turnieju prezesom firmy Tonix Meble Szczurek. Burmistrz Piotr Pułka wręczył nagrody najlepszym zawodnikom KS Gościbia: Piotrowi Listwanowi (trampkarz młodszy), Rafałowi Mieleckiemu (trampkarz najmłodszy), Kamilowi Ostafinowi (trampkarz starszy) oraz Marcinowi Piątkowi (junior).

Od współpracy w interesach do rywalizacji na boisku.
Turniej miał charakter międzynarodowy. Wzięła w nim bowiem udział po raz pierwszy firma ze Słowacji PPH Hajduk, która na co dzień współpracuje z działającą od 12 lat firmą meblową Tonix Meble Szczurek. Swoje drużyny wystawili również reprezentanci Urzędu Miejskiego w Sułkowicach – z burmistrzem na bramce, KS Gościbia, dwie wiodące firmy kowalskie w Sułkowicach Fabryka Narzędzi KUŹNIA i Producent Narzędzi JUCO, PPH „INTER ZOO” z Poręby, ZPH „CRAWTICO” z Sieprawia, Tartak Jasienica, Fabryka Mebli „Ryś” z Krzywaczki, Centrum Drewna i Oklein z Izdebnika, firma CONHPOL ze Stanisławia Dolnego, Firma Projektowa BARZAK z Krakowa, a także firmy Felix Kiebzak & Zdzisław Szczurek, Zakład Budowlany „ZDEBEL” oraz Zakład Wędliniarski „Łaski” z Sułkowic. Patronatem objęli imprezę Dziennik Polski oraz TVP 3 Kraków oraz Gazeta Gminna KLAMRA.

Zwycięzcy.
Pierwsze miejsce w turnieju zajęła Firma Projektowa BARZAK, która w przyszłym roku będzie głównym sponsorem imprezy, na drugim miejscu uplasowała się firma CRAWTICO, trzecie miejsce należało do tegorocznych organizatorów czyli firmy TONIX „Meble Szczurek” s.c. Kolejne miejsca wyglądały następująco: IV m. – INTER ZOO Poręba, V m. – Meble „Ryś” Krzywaczka, VI m. – Centrum Drewna i Oklein Izdebnik, VII m. – F.N. KUŹNIA, VIII m. – Urząd Miejski w Sułkowicach.
Symboliczny puchar otrzymało Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe HAJDUK Rimavske Janowce, która specjalnie na ten charytatywny turniej przyjechała ze Słowacji. Wręczono również dyplomy i puchary dla najlepszego zawodnika imprezy – okazał się nim Stanisław Szczurek oraz dla najlepszego strzelca imprezy – Krzysztofa Zająca (strzelił w sumie 7 goli!).
Na zakończenie dyrektor Stefania Pilch złożyła na ręce prezesa Firmy Projektowej BARZAK wiązankę kwiatów, wyrażając nadzieję, że w przyszłym roku odbędzie się VIII Halowy Turniej Piłki Nożnej, tym razem o puchar prezesa Bogdana Barzaka. Otrzymała wraz z wszystkimi uczestnikami i kibicami  zapewnienie, że VIII turniej bez wątpienia się odbędzie.

Joanna Gatlik


Artykuł jest z Urzad Miejski w Sulkowicach
http://www.sulkowice.pl/urzad

Adres tego artykułu to:
http://www.sulkowice.pl/urzad/modules.php?name=News&file=article&sid=960