Inwestycje 2009 - obiekty gminne
Data: 13-11-2009 o godz. 09:09:22
Temat: Inwestycje - Obiekty GminneInwestycje gminne 2009 - obiekty gminne
 Boisko wielofunkcyjne przy szkole podstawowej
w Sułkowicach.

W ramach rządowego programu „Budowa Wielofunkcyjnych Boisk Sportowych Ogólnodostępnych dla Dzieci i Młodzieży” powstaje boisko ze sztuczną nawierzchnią, na którym możliwa będzie gra nie tylko w piłkę nożną, ale także siatkową, ręczną, czy koszykową. Będzie tam nawet kort tenisowy. Pozyskane na ten cel środki z Ministerstwa Sportu i Turystyki wynoszą 200.000 zł.
 Budowa zbiornika wody pitnej w Rudniku o pojemności 300 m3.

Jest to element równoważenia ciśnienia wody, który ma wspomagać i współpracować z wodociągiem zasilanym i z Jawornika i z Gościbi. Podczas suszy będzie on stanowić rezerwę wody dla Sułkowic i Rudnika. Wykonano już próby ciśnienia oraz odbiory techniczne. Praca zbiornika będzie monitorowana on – line poprzez zamontowane odbiorniki radiowe. Koszt inwestycji: 403 000,00 zł.

 Zakup samochodu bojowego
z wyposażeniem dla OSP Sułkowice.


Koszt pojazdu: 129 000,00 zł.


 Otwarcie sortowni odpadów komunalnych i kompostowni na składowisku odpadów przy ul. Tysiąclecia.

Główne cele tej inwestycji to: zmniejszenie ilości odpadów deponowanych na składowisku poprzez prowadzenie odzysku surowców wtórnych z odpadów zmieszanych i właściwe zagospodarowanie osadu tworzącego się w oczyszczalni ścieków poprzez jego przetworzenie wraz z odpadkami organicznymi w wybudowanej kompostowni. Zakładanymi efektami tej inwestycji będzie wydłużenie okresu eksploatacji składowiska oraz obniżenie kosztów związanych ze składowaniem odpadów od ok. 40-60 %. Koszt inwestycji: 2 112 480,00 zł.


 Nowa kotłownia z instalacją gazową
w szkole Podstawowej w Biertowicach.


Tym samym znikła z obiektów gminnych ostatnia działająca kotłownia węglowa. Koszt inwestycji: 67 000,00 zł.
 
Zieleniec przy parkingu
na Zielonej w Sułkowicach.

 Remont placu obok strażnicy OSP
w Sułkowicach.

50.000 złotych refundacji na ten cel gmina uzyskała ze środków z Urzędu Marszałkowskiego, wygrywając konkurs „Małopolskie remizy”. Plac wyłożony został kostką. Wyremontowane zostały także drogi dojazdowe od strony strażnicy i kiosku ruchu. Powstał tu plac ćwiczeniowy, apelowy oraz miejsca parkingowe. Ogólny koszt inwestycji wyniósł 100 000,00 zł.
ZADANIE REALIZOWANE PRZY WSPARCIU FINANSOWYM WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO


Artykuł jest z Urzad Miejski w Sulkowicach
http://www.sulkowice.pl/urzad

Adres tego artykułu to:
http://www.sulkowice.pl/urzad/modules.php?name=News&file=article&sid=890