Bezpieczne drogi – w Gminie Sułkowice!
Data: 16-07-2008 o godz. 12:28:20
Temat: Aktualności


Złota Płyta Chodnikowa dla Sułkowic – A.D. 2008

W dniu 9 czerwca 2008 r. podczas VII konferencji „Bezpieczna, Gmina, Powiat, Województwo – bezpieczna droga do szkoły” zorganizowanej w sali obrad Rady Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa, Przewodniczący Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski w imieniu kapituły wręczył nagrody w zorganizowanym po raz pierwszy konkursie „Bezpieczne drogi  w Małopolsce – budujemy chodniki”

Kapituła konkursu przyznała trzy specjalne wyróżnienia za najwięcej chodników  wybudowanych w ciągu ostatnich 5 latach.Nasza Gmina otrzymała Tytuł „Bezpieczne Drogi w Małopolsce – Najlepsza Gmina w latach 2002-2007r. Złota Płyta Chodnikowa” za wybudowanie 8235 metrów chodników.

Tym samym doceniono ogrom pracy włożony w przygotowanie i realizację zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu pieszego na terenie Gminy Sułkowice.

Nagroda upewniła nas w przekonaniu, iż obrana strategia i podejmowane działania w celu poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach są potrzebne i słuszne.

W dalszym ciągu wraz z zarządami dróg powiatowych, wojewódzkich i krajowych budujemy kolejne metry, a nawet kilometry chodników, zapewniając bezpieczne poruszanie się przy tak ruchliwych trasach jak między innymi droga krajowa nr 52 czy wojewódzkie 955 i 956.

W obecnym roku budżetowym realizujemy budowę chodników w Biertowicach (Koszary) oraz w Harbutowicach (DPS – cmentarz), niebawem rozpoczniemy budowę chodnika łączącego Sułkowice z Rudnikiem (przez Suchą Górę), budowę chodnika przy ul Dolnej w Rudniku i przystąpimy do projektowania kolejnych odcinków w miejscowości Krzywaczka.

Mamy nadzieję, że wszystkie podejmowane przez nas działania w znacznym stopniu przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu kołowego i pieszego przy drogach naszej Gminy.

Wojciech Bargieł

Artykuł jest z Urzad Miejski w Sulkowicach
http://www.sulkowice.pl/urzad

Adres tego artykułu to:
http://www.sulkowice.pl/urzad/modules.php?name=News&file=article&sid=512