Ferie zimowe w Sułkowicach
Data: 13-02-2008 o godz. 09:16:28
Temat: Aktualności


W zdrowym ciele zdrowy duch - czyli ferie zimowe w Sułkowicach
   Ponad 150 dzieci i młodzieży korzystało z wypoczynku podczas ferii zimowych zorganizowanego przez Świetlicę Środowiskową wraz z Zespołami Placówek Oświatowych w każdej miejscowości Gminy Sułkowice pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”.

  Organizatorami zajęć w Sułkowicach podczas ferii były również Ośrodek Kultury i Gimnazjum. Na terenach kompleksu przy Gimnazjum odbył się zimowy biwak harcerski MHD ,,Rewelacja” oraz trzech zaprzyjaźnionych drużyn harcerskich hufca Myślenice.
Ferie w świetlicy środowiskowej i placówkach oświatowych gminy zapewniły dzieciom codziennie przez pięć godzin zabawę w świetlicach i zajęcia sportowe w salach sportowych, a także liczne wyjazdy. Każde dziecko, które tylko miało na to ochotę i pozwolenie rodziców,  dwa razy w tygodniu wyjeżdżało na basen w Suchej Beskidzkiej. Również w Suchej dzieci wzięły udział w zwiedzaniu zamku i interaktywnych zajęciach obejmujących konkursy i quizy oparte na wiedzy zdobytej podczas poznawania zabytku.


  ferie2008


Dwukrotnie skorzystano z zaproszenia Muzeum Żup Solnych w Wieliczce. Dzieci poznawały „Świat średniowiecznych wojowników” i wzięły udział w spotkaniu z archeologiem.  
 W drugim tygodniu ferii uczestnicy akcji zimowej odwiedzili obserwatorium astronomiczne w Jaworzycach koło Tokarni, gdzie o tajemnicach nieba opowiadał astronom.

Podczas zajęć świetlicowych dzieci miały okazję korzystać z gier planszowych i stolikowych, grać w piłkarzyki i w tenisa stołowego, a także w gry komputerowe. Gminne Centrum Informacji zorganizowało dla nich szkolenia, podczas których dowiedziały się m.in., jak korzystać z Internetu, i jak wykonać własną wizytówkę.
 Zorganizowano bal karnawałowy i dwa konkursy z nagrodami. Jeden plastyczny – pod hasłem” Gdybym miał czarodziejska różdżkę” i konkurs oparty na formule „jeden z dziesięciu”. Trzeba było wykazać się dużą wiedzą ogólną, a pytania konkursowe układali sami uczestnicy ferii. Ogłoszenie wyników konkursów wraz z wręczeniem nagród odbyło się podczas ostatniego dnia akcji.

W konkursie plastycznym nagrodzono: Angelikę Szafraniec, Alana Biedkę. Aleksandrę Sadowską, Izabelę Bysinę, Annę Brózdę, Monikę Kozieł, Wiolettę Starzec, Justynę Lewandowską, Ewelinę Grzesło, Aleksandrę Marek, Barbarę Śliwę, Renatę Jończyk, Piotra Garbienia, Kingę Gibas, Natalię Bochenek, Sarę Kalo, Annę Garbień, Dawida Jończyka, Annę Kudłę, Gabrielę Golonkę i Annę Gielatę.

W konkursie wiedzy ogólnej „Kto czyta, mniej pyta” zwyciężyli: Katarzyna Starowicz, Karolina Leniartek, Karolina Stankiewicz, Justyna Maślanka, Katarzyna Śliwa, Barbara Śliwa, Maciej Śmiłek, Alicja Profic, Dawid Starzec, Marcin Porzeżański i Sylwester Światłoń.

Zajęcia prowadzone były  od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 13 w Świetlicy Środowiskowej w Sułkowicach przy ulicy Sportowej oraz w budynkach szkół podstawowych w Biertowicach, Harbutowicach, Krzywaczce i Rudniku.

„Trochę zawodu sprawiła nam pogoda. Planowaliśmy kuligi z pieczeniem kiełbasek, zabawy na śniegu. Ale cóż, na pogodę nie mamy wpływu. Zrobiliśmy, co leżało w naszych możliwościach, by dzieci dobrze się bawiły i dobrze spędziły swój wolny czas” – mówi koordynator wypoczynki zimowego dzieci i młodzieży w gminie Sułkowice- Krystyna Sosin.

 Nad sprawnym przebiegiem akcji i bezpieczeństwem wypoczywających czuwali wraz z nią pracownicy świetlicy, nauczyciele poszczególnych szkół podczas swoich dyżurów nauczycielskich oraz dwie osoby z wolontariatu z pełnym przygotowaniem pedagogicznym.
 Akcja finansowana była z funduszów pełnomocnika burmistrza do spraw rozwiązywania problemów społecznych, przy wsparciu finansowym z budżetów Ośrodka Kultury i Świetlicy Socjoterapeutycznej.

Anna Witalis- Zdrzenicka

 

 

Artykuł jest z Urzad Miejski w Sulkowicach
http://www.sulkowice.pl/urzad

Adres tego artykułu to:
http://www.sulkowice.pl/urzad/modules.php?name=News&file=article&sid=401