Harcerze? Nie wierzę! Czyli o biwaku słów kilkoro...
Data: 01-02-2008 o godz. 13:39:40
Temat: Aktualności


W naszym pięknym mieście odbył się niedawno biwak harcerski. Gimnazjum w Sułkowicach, dzięki uprzejmości władz gminy i dyrekcji szkoły, gościło w dniach 29-31 stycznia harcerzy z trzech drużyn Hufca ZHP Myślenice. Nie zabrakło również akcentu lokalnego, czyli obecności 101 MDH „Rewelacja”, prowadzonej przez druha Grzegorza Burdę właśnie w Sułkowicach. Prócz „rewelacyjnych” harcerzy trzy fantastyczne dni pełne świetnej zabawy i głębokich refleksji spędzili w naszym mieście członkowie 18 MDSH „Szczerbiec” i 14 MDH „Zośka”.

Można nieskromnie powiedzieć, że wszyscy są zachwyceni! Ciekawy program, pracowita kadra, a przede wszystkim wspaniali uczestnicy biwaku zapewnili niezapomniane przeżycia. Druhny i druhowie zdobywali wiele nowych, praktycznych umiejętności, rozwijając się przez zabawę.
Każdego poranka przez te trzy dni budził ich uroczy uśmiech druhny oboźnej, Oli „Kremówki” Bisztygi, ten sam uśmiech był ostatnim, jaki widzieli przed snem. „Szczota” czyli druh Darek Szczotkowski wymyślał plan pracy i ciągle nowe zajęcia, przeplatając to zajęcie tworzeniem wspaniałej pracy semestralnej na studia. Miejscowy drużynowy, wspomniany już Grześ „Adrub” Burda, pilnie czuwał (jak na harcerza przystało) nad każdą kwestią organizacyjną! Kolejną z wielkiej piątki była druhna Kasia Szymańska - bez niej młodsi harcerze nie mieliby tylu atrakcji i za tę pracę należy jej podziękować. Pieczę nad całością trzymał druh komendant biwaku Marek Szczotkowski, doświadczony instruktor Hufca Myślenice.
Jednak ta piątka nie byłaby na tym biwaku wcale potrzebna, gdyby nie uczestnicy - harcerze z głowami pełnymi szalonych pomysłów, tonami dobrego humoru i serdecznymi uśmiechami. Co robili? Najlepiej zapytać ich samych, bo nic tak nie oddaje magii harcerskich spotkań, jak wspomnienia uczestników.
Zapewne wymienią oni bieg sprawnościowy, harcerskie wieczornice o Szarych Szeregach, czy szalone śpiewogrania. A może jeszcze więcej…?
O jednym można zapewnić, harcerstwo tak w gminie Sułkowice jak powiecie myślenickim nie umarło, ciągle jest i działa, nawet rośnie w siłę. Jest to również zasługą  lokalnych władz z Burmistrzem Piotrem Pułką oraz Panią Burmistrz Rozalią Oliwą na czele. Cenną pomoc i zainteresowanie sprawami skautów okazuje także ks. Proboszcz Stanisława Jaśkowiec. Dobrym duchem dla harcerzy jest też koordynator ferii zimowych podharcmistrz Krystyna Sosin. To bardzo ważne, że są ludzie, których sercom bliskie są harcerskie ideały i zabawa. Na wieczornym ,,świeczkowisku” urodził się pomysł, by skrzyknąć ,,starych” harcerzy i utworzyć w Sułkowicach Koło Przyjaciół Harcerstwa. Druhowie, odezwijcie się!
Już niedlugo otwarcie harcówki 101 MDH ,,Rewelacja” w Ośrodku Kultury.
Z harcerskim pozdrowieniem dla wszystkich czytelników – Czuwaj!


W imieniu uczestników:

pwd. Dariusz Szczotkowski – współorganizator biwaku

Artykuł jest z Urzad Miejski w Sulkowicach
http://www.sulkowice.pl/urzad

Adres tego artykułu to:
http://www.sulkowice.pl/urzad/modules.php?name=News&file=article&sid=387