Zapusty w Krzywaczce
Data: 08-03-2011 o godz. 08:17:39
Temat: AktualnościZapusty w Krzywaczce 2011

Impreza zorganizowana przez Świetlicę Środowiskową przy współpracy Gminnej Biblioteki Publicznej w Sułkowicach i zespołu Iver z Krzywaczki w Tłusty Czwartek 3 marca 2011 r. udała się wyśmienicie. Było to spotkanie karnawałowe z uczestnikami Akcji Zima z wszystkich świetlic środowiskowych z terenu całej gminy, ich rodziców i opiekunów z każdej placówki. Obecne były też gospodynie z krzywaczańskiego koła oraz ksiądz Zbigniew Drobny. Nad całością czuwała niezawodna Krystyna Sosin wraz ze swoją ekipą. Spektakl zapustny przygotowała i wyreżyserowała Joanna Szafraniec, nauczycielka ZPO w Krzywaczce, a zarazem opiekunka zespołu Iver. Przy współorganizacji brały udział Małgorzata Dzidek, Stanisława Czwartek i Marta Burda, które dołożyły wszelkich starań, żeby spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze.


      Jak na zapusty przystało – było kolorowo, głośno, wesoło i tłusto. Stoły uginające się pod ciężarem pysznych pączek i chrustu. Dzieci poprzebierane za różne bajkowe stwory, zwierzęta przedstawiały  karnawałowe tańce i hulańce oraz scenki z zapustnych obyczajów. Zebranym przytoczone zostały dawne zwyczaje i obrzędy.

      Uroczyście ogłoszone zostały wyniki konkursu plastyczno – literackiego zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną i Świetlicę Środowiskową pn. „Zwyczaje karnawałowe w Krzywaczce”. Obejmował on trzy kategorie wiekowe: pierwszą - klasy 1-3 Szkoły Podstawowej, drugą - klasy 4-6 , oraz gimnazjum. Na konkurs napłynęło wiele prac. Komisja konkursowa w składzie: Krystyna Sosin Małgorzata Dzidek, Bernadetta Żurek i Ryszard Judasz miała nie lada problem, aby wybrać najlepsze prace. Dyrektor Małgorzata Dzidek wręczyła nagrody książkowe zwycięzcom konkursu, a byli to:

W kategorii pierwszej nagrodzono:
I miejsce-Adrianna Niziołek
II miejsce – Łukasz Burda

Wyróżnienie:

Jacek Żak
Adriana Drąg
Izabela Dusza

W kategorii drugiej klasy 4-6

I miejsce – Agnieszka Szafraniec
II miejsce – Natalia Bajor
III miejsce- Weronika Matejak

W kategorii trzeciej – gimnazjum

I miejsce – Agnieszka Solińska
II miejsce – Rita Wilk
III miejsce – Agnieszka Burda

Wyróżnienie:

Justyna Maślanka
Magdalena BurdaArtykuł jest z Urzad Miejski w Sulkowicach
http://www.sulkowice.pl/urzad

Adres tego artykułu to:
http://www.sulkowice.pl/urzad/modules.php?name=News&file=article&sid=1354