Ślubowanie i błogosławieństwo na VI kadencję
Data: 08-12-2010 o godz. 10:24:40
Temat: Informacje


Nowy - stary burmistrz gminy Sułkowice zaprzysiężony

Od oficjalnego przekazania aktu wyboru na burmistrza przez przewodniczącą Miejskiej Komisji Wyborczej Ewę Świerczyńską i uroczystego ślubowania rozpoczął swoje urzędowanie burmistrz VI kadencji samorządu w Sułkowicach Piotr Pułka. Następnie cały samorząd gminny udał się do kościoła parafialnego, gdzie po wspólnej modlitwie ks. proboszcz Stanisław Jaśkowiec pobłogosławił samorządowców u progu kolejnego etapu ich pracy dla społecznego dobra.


Państwowa Komisja Wyborcza ustaliła, że ślubowanie wójtów i burmistrzów wybranych w I turze wyborów powinno się odbyć do 6 grudnia 2010 r. Na uroczystą sesję rady miejskiej w poniedziałek 6 grudnia przybyli wraz z burmistrzem, pracownikami gminy i radnymi także dyrektorzy placówek samorządowych i prezesi OSP. Burmistrz Piotr Pułka złożył ślubowanie na sztandar gminy, ucałował go i obiecał pracować ze wszystkich sił dla dobra mieszkańców naszej gminy. Następnie goście składali gratulacje i kwiaty burmistrzowi, przewodniczącemu rady i wiceprzewodniczącym. Po tej krótkiej uroczystości wszyscy jej uczestnicy przeszli do kościoła parafialnego. Wspólną modlitwę prowadził ks. proboszcz Stanisław Jaśkowiec, który następnie udzielił samorządowcom błogosławieństwa, podkreślając, jak ważne jest, że zaczynają tę nową kadencję z Panem Bogiem, polecając mu gminę, jej mieszkańców i swoją pracę. 

Po powrocie na salę obrad burmistrz wygłosił mowę, w której zawarł priorytety tej kadencji dla poszczególnych miejscowości i dla całej gminy. Przyjęto protokół z pierwszej sesji i zapowiedziano już na ten tydzień początek pracy rady miejskiej w komisjach.
(awz)Artykuł jest z Urzad Miejski w Sulkowicach
http://www.sulkowice.pl/urzad

Adres tego artykułu to:
http://www.sulkowice.pl/urzad/modules.php?name=News&file=article&sid=1291