XII Dożynki Powiatowe z III Jarmarkiem „Sułkowicka Jesień”
Data: 14-09-2010 o godz. 09:31:39
Temat: Aktualności


III Jarmark „Sułkowicka Jesień”

XII Dożynki Powiatowe w Sułkowicach połączone zostały z tradycyjnie już odbywającym się w tym terminie  III Jarmarkiem „Sułkowicka Jesień”. W związku z tym gościli na nich także, liczni, mimo deszczu, „jarmarkowi” wystawcy:


Świetlica Środowiskowa z loterią fantową, Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” z Sułkowic ze wspaniałymi wypiekami, wystawcy z Sułkowickiej Izby Gospodarczej: Stanisław Biernat, Feliks Kiebzak, Tadeusz Latoń, Paweł Walczak, Grzegorz Biela, Wiesław Stręk, Szymon Oliwa, Franciszek Przała, Stefan Bochenek, Kazimierz Sak, Anna Gaweł, Jan Łaski, Jan Zawada, którzy przedstawili wyroby kowalstwa artystycznego, Kazimierz Skorut z firmy „Suł-met” z metalowymi narzędziami ręcznymi, budowlanymi, ogrodniczymi i akcesoriami dachowymi oraz wyrobami dekoracyjnymi do ogrodu, Wiesław Moroń z firmą Moroni z Sułkowic z sadzonkami, cebulkami kwiatów, drzew i krzewów ozdobnych, Gminna Biblioteka Publiczna z Izbą Tradycji z nowymi wydawnictwami: zbiorem wierszy Władysława Kuchty, folderami i pocztówkami, Aleksander Kozik z Sułkowic z obrazami olejnymi i akwarelami, LGD „Między Dalinem i Gościbią Sułkowice – Myślenice, Zofia i Magdalena Berneckie z Jastrzębi z rękodziełem, Bożena Rojek i Irena Surma z miodami z Raciechowic, Spółdzielnia Ogrodnicza „Grodzisko” Raciechowice,  Małgorzata Śmigla z Raciechowic z ręcznie robionymi serwetkami i ozdobami koronkowymi, Masarnia "Lenart " z Raciechowic, Antoni Sukta z Poręby z pasterskimi serami wędzonymi, Jan Chorwat ze Stróży z miodami, Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich w Cechówce.

Staropolskie przysmaki
Koła Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenie Gospodyń przygotowały smakołyki na ciepło i zimno. KGW Z Rudnika oferowało kapustę z grochem, „boszcz z kiełbasom i grzybami”, kołacze, ogórki kiszone, chleb swojski, masło i ser. Reprezentantki  Krzywaczki częstowały gości kapustą z grochem, pasztecikami i kapuśniaczkami z ciasta francuskiego, roladką z sera żółtego robionego domowym sposobem, nadziewanego masą paprykową. Na ich stoisku znalazły się także różne rodzaje ciast (min. serniki z kokosem, szarlotki itp.) KGW z Biertowic ugotowało znowuż bigos, upiekło kapuśniaczki i różne rodzaje ciast. Można się u nich było poczęstować także kiełbasą swojską. Stowarzyszenie Gospodyń niezmiennie oferowało gorącą „sułkowicką krzonówkę”, a także staropolską spółkę (potrawę z kaszy pęcok, słoniny i grochu). Do spróbowania był także domowy chleb z ziołami ze smalcem i ogórki kiszone. Koło z Harbutowic na stoisku miało leczo, skrzydełka i karczek z grilla, różne ciasta i przekąski, a zziębionych na deszczu rozgrzewała kawa i herbata.
Wystawców zapowiadał i na ich stoiska zapraszał dożynkowych gości prowadzący imprezę Mariusz Kuś.
(red.)

Artykuł jest z Urzad Miejski w Sulkowicach
http://www.sulkowice.pl/urzad

Adres tego artykułu to:
http://www.sulkowice.pl/urzad/modules.php?name=News&file=article&sid=1176