Dni Gminy Sułkowice 2010
Data: 15-07-2010 o godz. 11:22:57
Temat: AktualnościZ Leszczami i echem Beatlesów

Kto ten weekend spędził na stadionie Gościbi w Sułkowicach – miał powody do zadowolenia. Mnóstwo dobrej zabawy znalazł tu każdy od najmłodszych berbeci po dostojnych nestorów. Publika szalała przy estradzie, w lunaparku i na wszelakiej maści urządzeniach do skakania, hopsania, latania i wywijania koziołków. Napoje chłodzące lały się strumieniami, gospodynie z kół całej gminy urządziły uczestnikom zabawy festiwal smakołyków. Można rzec, czym gmina bogata, ale i to nie wszystko. Do sułkowickich talentów dołączyły myślenickie i zaproszeni goście. Gwiazdą sobotniego wieczoru były Leszcze, a w niedzielę publiczność rozgrzali do czerwoności The Beatlmen grający covery Beatlesów. We wcześniejszych godzinach prezentowały się zespoły Sułkowic – grające ostrego hardrocka na bardzo przyzwoitym poziomie Spectrum i Graham Band, który m.in. przypomniał niezapomniane w muzyce polskie lata ‘80 i ‘90. Świetną muzykę do sobotniej nocnej zabawy zagrał zespół GIEPEN. Słowa podziękowań i przeprosin należą się zespołowi Handycap (obecnie Teksas), który również miał wystąpić, jednakże z powodu długiej instalacji i próby technicznej zespołu Leszcze, nie miał możliwości wejść na scenę przed ich koncertem.


      Rzęsiste brawa zebrały także orkiestry dęte. W sobotę sułkowicka orkiestra dęta w odnowionej szacie pokazała, jak można na instrumentach dętych wykonać Romancę Chopina, walce wiedeńskie, standardy jazzowe, a także ulubione „kawałki” orkiestr dętych. Ten rozbudowany repertuar i nowe brzmienie zespołu to owoc pracy z nowym kapelmistrzem Markiem Seyfriedem. W niedzielę z kolei w instrumenty dęła orkiestra z Krzywaczki i Bęczarki, znana z jazzowego brzmienia i dużego poczucia humoru.
      Jak Sułkowice, to także taniec. Na estradzie prezentowały się wszystkie formacje Zespołu Pieśni i Tańca Elegia z Rudnika, również wszystkie formacje zespołu tanecznego Retro, a gościnnie -  dziewczęta ze myślenickiego oddziału krakowskiej szkoły tańca Jazz Dance Center i cheerleaderki działające przy T.G. Sokół w Myślenicach oraz para taneczna – mistrzowie okręgu 2010 w kat. B Piotr Paliński i Monika Bała z pokazem tańca latynoamerykańskiego.
      Dużym zainteresowaniem i aplauzem cieszył się występ najmłodszych dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Sułkowicach. Chociaż było bardzo gorąco, wśród widzów widać było całe pokolenia rodzin. Dzieci z grupy baletowo – tanecznej „Tupiące nóżki” wykonały taniec do układu choreograficznego pt. „Motyle”, a dzieci sześcioletnie wykonały taniec „ludowy”. Piękne jednakowe stroje do w/w tańców szyła Anna Szlachetka, mama jednego z dzieci przedszkolnych. Dzieci przygotowała do występu nauczycielka Teresa Światłoń. Świetny pokaz dały także dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Sułkowicach.  
      Były liczne pokazy (np. pierwszej pomocy w wykonaniu maltańczyków, czy też pokaz odbicia zakładnika grupy ASG Hunters), konkursy (można było wygrać nawet kosz do gry, jeśli potrafiło się zaśpiewać na melodię hymnu Unii Europejskiej fragment ulotki LGD, glukometr za znajomość własnej gminy i mnóstwo nagród za odwagę i dobrą zabawę w konkursach), był turniej megapiłkarzyków o Puchar Burmistrza, loterie fantowe, losowania nagród, pokaz mody ekologicznej przygotowany przez grupę myślenicką Warsztatów Terapii Zajęciowej i wspólna zabawa prawie do białego rana, okraszona pokazem ogni sztucznych. Nie dość na tym – można było polecieć balonem, przeżyć przygodę życia na ściance wspinaczkowej i skacząc na bungee oraz „zaliczyć” wiele, wiele innych rozrywek, wśród których każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
      Całość prowadził Paweł Potoczek. Dni Gminy Sułkowice zorganizował Urząd Miejski wraz z Klubem Sportowym Gościbia. Głównym sponsorem była Fabryka Narzędzi KUŹNIA. Finansowo wsparli tę imprezę także Producent Narzędzi JUCO, Bank Pekao s.a. Member of UniCredit Group oraz restauracja Rezydent z Rudnika. Serdecznie podziękowania należą się także firmie Stan-bud, Emi, Suł-Met, Edex-pol, Betix, Luna Parkowi z Czech, przychodni Vitamed, myślenickiemu Parkowi Przygody i firmom Inet Centrum, Metaloplast, Kraina Zabaw Dziecięcych, Oriflame i Greinplast. 
Najserdeczniejsze podziękowania kierujemy także do Strażaków z OSP z terenu gminy oraz dyrekcji i pracowników Gimnazjum im. Stefana kard. Wyszyńskiego za wszelką pomoc.
      Patronatem medialnym tę dwudniową imprezę objęli: Radio Kraków, „Dziennik Polski”, „Gazeta Myślenicka”, www.miasto-info.pl oraz oczywiście Gazeta Gminna „Klamra”.
(awz)
Artykuł jest z Urzad Miejski w Sulkowicach
http://www.sulkowice.pl/urzad

Adres tego artykułu to:
http://www.sulkowice.pl/urzad/modules.php?name=News&file=article&sid=1129