Nagrody Burmistrza dla najlepszych
Data: 16-07-2010 o godz. 12:43:39
Temat: AktualnościPrymusi i Czempioni 2009/2010

      Zakończenie roku szkolnego od 2007 roku w naszej gminie wiąże się z uroczystym wręczeniem Nagrody Burmistrza Gminy Sułkowice dla Wybitnego Ucznia oraz Nagrody Burmistrza Gminy Sułkowice dla Wybitnego Sportowca.

Uroczystość miała miejsce w Starej Szkole w Rynku w czwartek23 czerwca. Prymusi i czempioni sportu przybyli na nią wraz ze swoimi rodzicami i wychowawcami. Towarzyszyli im dyrektorzyszkół, a nagrody osobiście wręczał burmistrz. Uroczystość jest świętem rzetelności w pracy i autentycznej życiowej pasji, pozwalającej sięgać wyżyn możliwości intelektualnych i sprawnościowych. Ma promować tych, którym „się chce” i którzy nie spędzają swojej młodości wyłącznie na dogadzaniu zachciankom, lecz mają odwagę śmiało patrzeć w przyszłość.


       Na uroczystość zaproszenie otrzymali: prymusi szkół podstawowych: w Biertowicach – Jarosław Starzec z rodzicami Krystyną i Jerzym oraz wychowawcą Arturem Konieczkowiczem, w Harbutowicach – Szymon Kania z rodzicami Kazimierą i Jarosławem oraz wychowawczynią Barbarą Przałą, w Krzywaczce – Rita Wilk z rodzicami Dorotą i Włodzimierzem oraz wychowawcą Tomaszem Trzebońskim, w Rudniku – Seweryn Sowa z rodzicami Wiolettą i Zbigniewem oraz wychowawczynią Małgorzatą Maliną, w Sułkowicach – Judyta Stokłosa z rodzicami Martą i Wiesławem oraz wychowawczynią Kazimierą Flacht; prymusi z gimnazjów: w Krzywaczce – Józef Boczkaja z rodzicami Bożeną i Józefem oraz wychowawczynią Agatą Trzebońską- Szary, w Sułkowicach - Anna Krzykawska z rodzicami Krystyną i Andrzejem oraz wychowawczynią Anną Miętką. Laureaci konkursów i olimpiad Z grona laureatów tegorocznych konkursów wyróżniona została Magdalena Golonka z Gimnazjum
w Sułkowicach – laureatka Małopolskiego Konkursu Biblijnego. Na uroczystości gminnej towarzyszyli jej rodzice Alicja i Piotr oraz nauczyciel- opiekun Zbigniew Łapa. Nagrodę za sukcesy sportowe odbierali:
z UKS Plon – Krystian Brózda z rodzicami Haliną i Zenonem oraz trenerem Tomaszem Trzebońskim, z Klubu Sportowego „Gościbia” – Karolina Szczurek z rodzicami Marianem i Cecylią oraz trenerem Arturem Konieczkowiczem, Piotr Listwan z rodzicami Jolantą i Markiem oraz trenerem Piotrem Sroką, z Gminnego Szkolnego Związku Sportowego – Wiktor Gruchała z rodzicami Sylwią i Piotrem oraz trenerem Czesławem Rzepką. Docenione także zostały sukcesy sportowców biorących udział w zawodach międzyszkolnych. Na
uroczystości wręczenia nagród: Weronice Rączce ze szkoły podstawowej w Rudniku towarzyszyli rodzice
Anna i Wojciech oraz trener Agata Bernecka, Marioli Moskal ze szkoły Podstawowej w Sułkowicach – rodzice
Celina i Józef oraz trener Tomasz Chodnik, Michałowi Brasiowi z gimnazjum w Krzywaczce – rodzice Beata
i Wojciech oraz opiekun Grzegorz Bochenek, Pawłowi Golonce z gimnazjum w Sułkowicach – rodzice Anna i Piotr oraz trener Sławomir Urbańczyk. Nagrodę burmistrza za wybitne osiągnięcia sportowe otrzymała też Agnieszka Bukowczyk – uczennica II klasy Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Krakowie, której podczas uroczystości towarzyszyli rodzice Ewa i Bogdan Bukowczykowie. Agnieszka uprawia skok wzwyż i osiąga mistrzowskie wyniki w skali kraju. Jest zawodniczką klubu WKS Wawel. 25 lipca w Kanadzie będzie startowała w Mistrzostwach Świata. Kandydatów do nagród burmistrza dla prymusów i czempionów zgłaszają szkoły i kluby sportowe, podając przy tym uzasadnienie i osiągnięcia kandydatów. Ponieważ krakowskie liceum nie jest szczególnie zainteresowane życiem naszej gminy, kandydaturę Agnieszki zgłosiła jej babcia.

Rozalia Oliwa
Artykuł jest z Urzad Miejski w Sulkowicach
http://www.sulkowice.pl/urzad

Adres tego artykułu to:
http://www.sulkowice.pl/urzad/modules.php?name=News&file=article&sid=1127