Konkurs matematyczny
Data: 29-03-2010 o godz. 16:51:07
Temat: InformacjeW ZSZiO z królową nauk.


W gościnnych progach Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach, odbyły się w sobotę 23 marca br. VIII Powiatowe Zawody Matematyczne szkół ponadgimnazjalnych.Pasjonująca matematyka

      Na VIII Powiatowe Zawody Matematyczne dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych zapisało się 294 osoby, z czego faktycznie wzięło w nich udział prawie 250 osób. To liczba rekordowa. Podczas poprzednich edycji zawodów liczba uczestników nie przekroczyła 200 - twierdzi dyrektor Zespołu Szkół im. Andrzeja Średniawskiego w Myślenicach, Jerzy Cachel, pomysłodawca i główny organizator zawodów od 8 lat. Tradycją zawodów jest to, że co roku rozgrywane są w innej szkole średniej naszego powiatu, która jest ich współorganizatorem. W przygotowanie zawodów zaangażowani są matematycy każdej z nich. Dzięki konkursowi stworzyli tak zgraną „ekipę”, że od dwóch lat otrzymali nawet od OKE możliwość poprawiania prac maturalnych u siebie - w Myślenicach, bez jeżdżenia do Krakowa. Zawody zaś zyskały sobie patronat starostwa powiatowego i Małopolskiego Kuratorium Oświaty. W tym roku, 27 marca, zawody rozegrane zostały w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach. Piszących uczniów i nauczycieli czuwających nad sprawnym przebiegiem zawodów odwiedził burmistrz Piotr Pulka - niegdyś nauczyciel tej szkoły i jej wicedyrektor. W dowód uznania za ciężką i pożyteczną pracę wręczył nauczycielom upominki z akcentem świątecznym i promocyjnym gminy. Także sułkowicka szkoła dołożyła wszelkich starań, by matematycy czuli się w niej bardzo dobrze. Dyskretnie usuwająca się w cień - żeby matematykom nie przeszkadzać - dyrektor Aleksandra Korpal dbała, by nikomu niczego nie brakowało.
       Konkurs tradycyjnie przebiegał w dwóch etapach, do których przystąpili wszyscy zawodnicy. Na pierwszy składały się pytania testowe wielokrotnego wyboru. Po krótkiej przerwie nauczyciele przystąpili do poprawy prac z pierwszego, a zawodnicy - do rozwiązywania zadań otwartych. Pytania układali matematycy z „ekipy”, reprezentanci wszystkich szkół. Jak zwykle koordynacja zawodów przypadła w udziale Jerzemu Cachlowi oraz Marcie Biernat i Bogdanowi Dąbrowskiemu. Zawody były jak zawsze szansą sprawdzenia się młodych matematyków. Laureaci tych Zawodów zwykle podejmują naukę na prestiżowych uczelniach lub brylują w kolejnych edycjach zawodów. Do konkursu bowiem stanąć mogą uczniowie wszystkich klas i oceniani są według swoich możliwości: osobno klasy ogólne, osobno o programie rozszerzonym matematycznym, na każdym poziomie edukacji. Laureatów w sześciu kategoriach poznamy w środę, podczas wręczenia nagród w starostwie powiatowym w Myślenicach.

(awz)


Artykuł jest z Urzad Miejski w Sulkowicach
http://www.sulkowice.pl/urzad

Adres tego artykułu to:
http://www.sulkowice.pl/urzad/modules.php?name=News&file=article&sid=1018