Witaj w Gminie Sułkowice
    

Moduły
· Strona główna
· Archiwum
· Linki
· Szukaj

Informacje
·Władze gminy
· Urząd Miejski w Sułkowicach
· Statut Gminy Sułkowice
· Jak załatwić sprawę
· Zarządzenia Burmistrza Gminy Sułkowice
· Instytucje
· Informacje podatkowe
· Zapraszamy do Sułkowic
· Z kart historii
· Mapa gminy
· Folder
· Organizacje pozarządowe

Inwestycje
· Obiekty gminne
· Drogi
·Infrastruktura
·Archiwum inwestycji

Miasto Partnerskie

RONCHAMP
· Miasto Ronchamp
·Początki współpracy
·Dokument Partnerstwa
·Wizyty w Ronchamp
·Rewizyty w Polsce


Oświata
·Uchwały Rady Miejskiej w Sułkowicach
· Zarządzenia Burmistrza Gminy Sułkowice
· Gminne placówki oświatowe
· Konkursy Gminne
· Informacje z przedszkoli

Dokumenty strategiczne
·Miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego
·Strategia Rozwoju Gminy Sułkowice na lata 2008 - 2020
· Profil Gminy Sułkowice
·Wieloletni Plan Inwestycyjny Gminy Sułkowice na lata 2009 - 2015
·Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Sułkowice
·Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych Gminy Sułkowice na lata 2007-2011
·Plany Odnowy Miejscowości

Lokalna Grupa Działania
·Oficjalna strona
·Aktualności
·LGD "Między Dalinem i Gościbią"
· Statut Stowarzyszenia
· Nabór członków stowarzyszenia LGD "Między Dalinem i Gościbią"
· Lokalna Strategia Rozwoju - dokument

  
Aktualności: Ferie zimowe w Sułkowicach
Wysłano dnia 13-02-2008 o godz. 09:16:28
Temat: Aktualności
AktualnościW zdrowym ciele zdrowy duch - czyli ferie zimowe w Sułkowicach
   Ponad 150 dzieci i młodzieży korzystało z wypoczynku podczas ferii zimowych zorganizowanego przez Świetlicę Środowiskową wraz z Zespołami Placówek Oświatowych w każdej miejscowości Gminy Sułkowice pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”.

  Organizatorami zajęć w Sułkowicach podczas ferii były również Ośrodek Kultury i Gimnazjum. Na terenach kompleksu przy Gimnazjum odbył się zimowy biwak harcerski MHD ,,Rewelacja” oraz trzech zaprzyjaźnionych drużyn harcerskich hufca Myślenice.
Ferie w świetlicy środowiskowej i placówkach oświatowych gminy zapewniły dzieciom codziennie przez pięć godzin zabawę w świetlicach i zajęcia sportowe w salach sportowych, a także liczne wyjazdy. Każde dziecko, które tylko miało na to ochotę i pozwolenie rodziców,  dwa razy w tygodniu wyjeżdżało na basen w Suchej Beskidzkiej. Również w Suchej dzieci wzięły udział w zwiedzaniu zamku i interaktywnych zajęciach obejmujących konkursy i quizy oparte na wiedzy zdobytej podczas poznawania zabytku.


  ferie2008


Dwukrotnie skorzystano z zaproszenia Muzeum Żup Solnych w Wieliczce. Dzieci poznawały „Świat średniowiecznych wojowników” i wzięły udział w spotkaniu z archeologiem.  
 W drugim tygodniu ferii uczestnicy akcji zimowej odwiedzili obserwatorium astronomiczne w Jaworzycach koło Tokarni, gdzie o tajemnicach nieba opowiadał astronom.

Podczas zajęć świetlicowych dzieci miały okazję korzystać z gier planszowych i stolikowych, grać w piłkarzyki i w tenisa stołowego, a także w gry komputerowe. Gminne Centrum Informacji zorganizowało dla nich szkolenia, podczas których dowiedziały się m.in., jak korzystać z Internetu, i jak wykonać własną wizytówkę.
 Zorganizowano bal karnawałowy i dwa konkursy z nagrodami. Jeden plastyczny – pod hasłem” Gdybym miał czarodziejska różdżkę” i konkurs oparty na formule „jeden z dziesięciu”. Trzeba było wykazać się dużą wiedzą ogólną, a pytania konkursowe układali sami uczestnicy ferii. Ogłoszenie wyników konkursów wraz z wręczeniem nagród odbyło się podczas ostatniego dnia akcji.

W konkursie plastycznym nagrodzono: Angelikę Szafraniec, Alana Biedkę. Aleksandrę Sadowską, Izabelę Bysinę, Annę Brózdę, Monikę Kozieł, Wiolettę Starzec, Justynę Lewandowską, Ewelinę Grzesło, Aleksandrę Marek, Barbarę Śliwę, Renatę Jończyk, Piotra Garbienia, Kingę Gibas, Natalię Bochenek, Sarę Kalo, Annę Garbień, Dawida Jończyka, Annę Kudłę, Gabrielę Golonkę i Annę Gielatę.

W konkursie wiedzy ogólnej „Kto czyta, mniej pyta” zwyciężyli: Katarzyna Starowicz, Karolina Leniartek, Karolina Stankiewicz, Justyna Maślanka, Katarzyna Śliwa, Barbara Śliwa, Maciej Śmiłek, Alicja Profic, Dawid Starzec, Marcin Porzeżański i Sylwester Światłoń.

Zajęcia prowadzone były  od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 13 w Świetlicy Środowiskowej w Sułkowicach przy ulicy Sportowej oraz w budynkach szkół podstawowych w Biertowicach, Harbutowicach, Krzywaczce i Rudniku.

„Trochę zawodu sprawiła nam pogoda. Planowaliśmy kuligi z pieczeniem kiełbasek, zabawy na śniegu. Ale cóż, na pogodę nie mamy wpływu. Zrobiliśmy, co leżało w naszych możliwościach, by dzieci dobrze się bawiły i dobrze spędziły swój wolny czas” – mówi koordynator wypoczynki zimowego dzieci i młodzieży w gminie Sułkowice- Krystyna Sosin.

 Nad sprawnym przebiegiem akcji i bezpieczeństwem wypoczywających czuwali wraz z nią pracownicy świetlicy, nauczyciele poszczególnych szkół podczas swoich dyżurów nauczycielskich oraz dwie osoby z wolontariatu z pełnym przygotowaniem pedagogicznym.
 Akcja finansowana była z funduszów pełnomocnika burmistrza do spraw rozwiązywania problemów społecznych, przy wsparciu finansowym z budżetów Ośrodka Kultury i Świetlicy Socjoterapeutycznej.

Anna Witalis- Zdrzenicka

 

 

 
Pokrewne linki
· Więcej o Aktualności
· Napisane przez Jarek


Najczęściej czytany artykuł o Aktualności:
Życzenia na koniec roku szkolnego


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do drukuPHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi.
Tworzenie strony: 0.12 sekund