Witaj w Gminie Sułkowice
    

Moduły
· Strona główna
· Archiwum
· Linki
· Szukaj

Informacje
·Władze gminy
· Urząd Miejski w Sułkowicach
· Statut Gminy Sułkowice
· Jak załatwić sprawę
· Zarządzenia Burmistrza Gminy Sułkowice
· Instytucje
· Informacje podatkowe
· Zapraszamy do Sułkowic
· Z kart historii
· Mapa gminy
· Folder
· Organizacje pozarządowe

Inwestycje
· Obiekty gminne
· Drogi
·Infrastruktura
·Archiwum inwestycji

Miasto Partnerskie

RONCHAMP
· Miasto Ronchamp
·Początki współpracy
·Dokument Partnerstwa
·Wizyty w Ronchamp
·Rewizyty w Polsce


Oświata
·Uchwały Rady Miejskiej w Sułkowicach
· Zarządzenia Burmistrza Gminy Sułkowice
· Gminne placówki oświatowe
· Konkursy Gminne
· Informacje z przedszkoli

Dokumenty strategiczne
·Miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego
·Strategia Rozwoju Gminy Sułkowice na lata 2008 - 2020
· Profil Gminy Sułkowice
·Wieloletni Plan Inwestycyjny Gminy Sułkowice na lata 2009 - 2015
·Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Sułkowice
·Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych Gminy Sułkowice na lata 2007-2011
·Plany Odnowy Miejscowości

Lokalna Grupa Działania
·Oficjalna strona
·Aktualności
·LGD "Między Dalinem i Gościbią"
· Statut Stowarzyszenia
· Nabór członków stowarzyszenia LGD "Między Dalinem i Gościbią"
· Lokalna Strategia Rozwoju - dokument

  
Oświata: ''Dzień Rodziny'' w Przedszkolu Samorządowym w Rudniku
Wysłano dnia 05-07-2010 o godz. 17:53:04
Temat: Aktualności z przedszkoli
Aktualności z przedszkoli
 
Czy warto zmieniać dotychczasowe przyzwyczajenia? Czy może lepiej rutynowo urządzić klasyczną akademię? Czy rodzicom się spodoba, a może będą narzekać?

Te i wiele innych pytań nieustannie towarzyszyło nauczycielkom naszego przedszkola od chwili, kiedy zrodziła się myśl o zorganizowaniu imprezy plenerowej w miejsce tradycyjnej uroczystości z okazji Dnia Matki. Nowa impreza stwarzała okazję  do większego zaangażowania ojców, którzy do tej pory nie mieli swego święta w przedszkolu, a na uroczystości zwykle wysyłali mamy. Pozwalała także  zorganizować   wspólną zabawę dzieci ze swoimi rodzicami. Uznałyśmy, że to wystarczające argumenty, by przekonać rodziców i zachęcić do współpracy.  Pozostało tylko zamówić dobrą pogodę i działać.


W sobotę, 12 czerwca 2010r., pogoda dopisała nam znakomicie, dopisali również zaproszeni goście. Spotkanie odbyło się na boisku Szkoły Podstawowej w Rudniku, które od wczesnych godzin rannych przygotowywał personel przedszkola wraz z rodzicami. Impreza rozpoczęła się krótkim występem artystycznym w wykonaniu każdej z trzech grup przedszkolnych, nagrodzonym przez rodziców gromkimi brawami. Po czym rodziny przeniosły się, w poszukiwaniu cienia, pod drzewa i tam rozłożywszy przyniesione z domów koce, zrelaksowane, rozpoczęły wspólną zabawę.


Scenariusz imprezy obejmował konkursy dla dzieci i ich rodziców oraz zabawy ruchowo - taneczne ze śpiewem i gry zespołowe, które prowadziły nauczycielki: Agnieszka Przała, Zofia Skorut, Małgorzata Dymek /Swijas/ i Małgorzata Dymek /Kurowska/.

Pierwsze konkurencje pozwoliły rodzicom przełamać opory i wyzwoliły w nich ducha walki do tego stopnia, iż niektórzy stawali w szranki kilkakrotnie. Mobilizująco zadziałały tu przygotowane przez nauczycielki atrakcyjne nagrody i gadżety. Wiele uśmiechów, radości, dopingu do współzawodnictwa wywołały konkursy - sztafetowy bieg z jajkiem, karmienie rodzica bitą śmietaną, ubijanie piany, jedzenie jabłka na sznurku, przeciąganie liny oraz: "tata czesze córkę", "portret taty" i inne. Wracały także wspomnienia z dzieciństwa w czasie zabaw inscenizacyjnych ( "Olejanka", "Stary niedźwiedź", "Jaworowi ludzie" ), w których rodzice bardzo licznie i chętnie uczestniczyli.

Wspólnie z nami bawiła się także dyrekcja Zespołu Placówek Oświatowych w Rudniku - p. Mirosław Pękala i p. Małgorzata Koźlak. Pan dyrektor zadbał o nagłośnienie imprezy i sprowadził nadmuchiwany zamek - zjeżdżalnię, który wraz z watą cukrową okazał się również niewątpliwą atrakcją.
O pokrzepienie sił zadbali rodzice. Przygotowano grilla z kiełbaskami - przy którym dzielnie trwali ojcowie, a także napoje i wiele słodkich przekąsek. Należy podkreślić w tym miejscu ogromne zaangażowanie rodziców, bez pomocy których nie udałoby się w pełni zorganizować tej imprezy.  (imienne podziękowania dla rodziców znajdują się na stronie internetowej ZPO w Rudniku).

Na zakończenie pikniku odbył się mecz piłki nożnej - ojcowie przeciw chłopcom, sędziowany przez mamę - p. Anię Marek - z zawodu nauczyciela w-f. Nikogo nie zrażał lejący się żar z południowego nieba, walka była zażarta, a   w  kryzysowych sytuacjach chłopcom pomagał   sam dyrektor Pękala. Wygrały oczywiście przedszkolaki, dopingowane mocno przez pozostałą na kocach żeńską widownię.
I tak, w atmosferze radości, śmiechu, relaksu i dobrej zabawy impreza dobiegła końca. Przy znacznej pomocy rodziców udało się szybko doprowadzić teren zabawy do pierwotnego stanu.
"Dzień Rodziny" w plenerze był dla nas wszystkich pierwszą tego rodzaju uroczystością, ale dziś wiemy, że nie ostatnią .Uśmiechnięte twarze dzieci, zadowoleni  rodzice i padające zewsząd   słowa uznania to dowód na to, że warto   odejść od przyzwyczajeń i stereotypów, warto  poszukiwać i starym treściom nadawać nową formę.

Małgorzata Dymek /Kurowska/
nauczycielka Przedszkola Samorządowego w Rudniku


 
Pokrewne linki
· Więcej o Aktualności z przedszkoli
· Napisane przez Jarek


Najczęściej czytany artykuł o Aktualności z przedszkoli:
30-LECIE PRZEDSZKOLA NR 3 W SUŁKOWICACH


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 3
Głosów: 1


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do drukuPHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi.
Tworzenie strony: 0.11 sekund