Witaj w Gminie Sułkowice
    

Moduły
· Strona główna
· Archiwum
· Linki
· Szukaj

Informacje
·Władze gminy
· Urząd Miejski w Sułkowicach
· Statut Gminy Sułkowice
· Jak załatwić sprawę
· Zarządzenia Burmistrza Gminy Sułkowice
· Instytucje
· Informacje podatkowe
· Zapraszamy do Sułkowic
· Z kart historii
· Mapa gminy
· Folder
· Organizacje pozarządowe

Inwestycje
· Obiekty gminne
· Drogi
·Infrastruktura
·Archiwum inwestycji

Miasto Partnerskie

RONCHAMP
· Miasto Ronchamp
·Początki współpracy
·Dokument Partnerstwa
·Wizyty w Ronchamp
·Rewizyty w Polsce


Oświata
·Uchwały Rady Miejskiej w Sułkowicach
· Zarządzenia Burmistrza Gminy Sułkowice
· Gminne placówki oświatowe
· Konkursy Gminne
· Informacje z przedszkoli

Dokumenty strategiczne
·Miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego
·Strategia Rozwoju Gminy Sułkowice na lata 2008 - 2020
· Profil Gminy Sułkowice
·Wieloletni Plan Inwestycyjny Gminy Sułkowice na lata 2009 - 2015
·Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Sułkowice
·Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych Gminy Sułkowice na lata 2007-2011
·Plany Odnowy Miejscowości

Lokalna Grupa Działania
·Oficjalna strona
·Aktualności
·LGD "Między Dalinem i Gościbią"
· Statut Stowarzyszenia
· Nabór członków stowarzyszenia LGD "Między Dalinem i Gościbią"
· Lokalna Strategia Rozwoju - dokument

  
Rewizyty w Polsce

LIPIEC 2004R.

W dniach od pierwszego do piątego lipca 2004 roku przebywała w Sułkowicach delegacja z Ronchamp. Oficjalna wizyta rozpoczęła się spotkaniem z marszałkiem województwa małopolskiego Andrzejem Sasułą. W spotkaniu uczestniczyła kilkunastoosobowa grupa przedstawicieli obu stron.

3 lipca odbyło się uroczyste spotkanie w Ośrodku Kultury samorządu terytorialnego, przedstawicieli lokalnego biznesu, oświaty i instytucji publicznych z przybyłymi gośćmi z Francji. Punktem kulminacyjnym tego spotkania było wręczenie dyplomu uznania i medalu pamiątkowego przyznanego przez Burmistrza gminy Józefa Mardausa dla ludzi najbardziej zasłużonych dla rozwoju Sułkowic oraz dla gości, którzy przyczynili się do nawiązania i rozwoju partnerstwa Ronchamp-Sułkowice. Wśród wyróżnionych gości byli: Maria i Tadeusz Lewandowscy, Raymond Massinger, Daniele Hingray, Evelyne Quillery, Dawid Tourdot, Delphine Bardey, natomiast wśród wyróżnionych sułkowiczan znaleźli się: Tadeusz Piekarz, ks. Jan Nowak, Jan Ostafin, Krystyna Stolarska, Aleksandra Korpal, Jan Hodurek, Eugeniusz Pitala, Stanisław Kufrej, Danuta Kostowal-Suwaj. Po wręczeniu odznaczeń odbył się występ zespołu "Retro-bis", a następnie wystąpił regionalny zespół "Elegia". Zaprezentowane były także wystawy: wyrobów rodzimych kowalstwa artystycznego panów Tadeusza Latonia i Jana Łaskiego, wystawa dzieł sułkowickiej malarki Jolanty Światłoń oraz wystawa okolicznościowa przygotowana przez Ośrodek Kultury. Znaczna część gości wzięła udział: w wystawie prac podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy, w wernisażu w Galerii "Internat", a także w zwiedzeniu wystaw okolicznościowych zaprezentowanych w gimnazjum.

LIPIEC 2006R.

W dniach od 6 -10 lipca 2006r. w gminie Sułkowice gościła delegacja z Ronchamp. Goście przyjechali do Sułkowic w godzinach południowych. Po przywitaniu przez Burmistrza Gminy zostali rozlokowani u rodzin, które na czas pobytu zapewniły im zakwaterowanie.
W pierwszym dniu wizyty goście zwiedzili gimnazjum, miasteczko komunikacyjne w Krzywaczce, oczyszczalnię ścieków, a wieczorem już w formie relaksu i wypoczynku ujęcie wody w dolinie Gościbi.
W drugim dniu goście wyjechali do Krakowa, w którym zwiedzili m.in. Wawel, Rynek, Planty. W drodze powrotnej udali się do Łagiewnik.
Wieczorem byli gośćmi Stefanii i Tadeusza Rysiów w Fabryce Mebli w Krzywaczce, gdzie zapoznali się z nowoczesną technologią produkcji mebli. Z wizyty tej byli niezmiernie zadowoleni.
W sobotę goście byli współgospodarzami uroczystego spotkania w siedzibie SIG-u, na którym m.in. podsumowana została czteroletnia współpraca pomiędzy naszymi gminami. Po wysłuchaniu Marsylianki i Mazurka Dąbrowskiego uczestnicy spotkania z zajęciem wspominali prezentowane na zdjęciach pamiętne chwile naszej współpracy. W trakcie spotkania goście przekazali środki finansowe na rzecz osób niepełnosprawnych z gminy Sułkowice. Z naszej strony został przekazany obraz namalowany przez Jana Sochę - plastyka z naszej gminy, przedstawiający starą kuźnię, charakterystyczny element sułkowickich tradycji. Wszyscy uczestnicy spotkania na pamiątkę otrzymali foldery o Gminie Sułkowice oraz wykute na tę okoliczność medale. Uroczystość uświetniły chór Apasjonata, kapela rodzinna Dudów i występ dzieci, które w języku francuskim zaśpiewały kilka piosenek. W godzinach popołudniowych goście wzięli udział w odsłonięciu obelisku przy stadionie w Sułkowicach, poświęconemu Władysławowi Sali – założycielowi KS „Gościbia”, którego imieniem nazwano Zespół Obiektów Sportowych w Sułkowicach. W godzinach wieczornych bawili się na pikniku folklorystycznym, który w tym roku zwał się Jarmark Kowalski, a przebiegał pod hasłem "W żywiole ognia".

W niedzielę uczestnicy delegacji wzięli udział we mszy świętej w Kościele Parafialnym pw NSPJ w Sułkowicach pod przewodnictwem Proboszcza ks. dr Jana Nowaka. Uroczysta msza św. odprawiona została w obrzędzie łacińskim, a homilia dla gości tłumaczona była na język francuski przez p. Jolantę Listwan. Natomiast popołudnie spędzili z zaprzyjaźnionymi rodzinami. Część grupy zwiedziła też szkołę podstawową w Sułkowicach.

W czasie pobytu goście zwiedzili okoliczne miejscowości jak Kalwarię, Lanckoronę.
Szacowną delegację pożegnano w poniedziałek przy gimnazjum w Sułkowicach.
Prawa autorskie © Urzad Miejski w Sulkowicach Wszystkie prawa zastrzeżone.

Opublikowane: 2006-08-16 (7153 odsłon)

[ Wróć ]

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi.
Tworzenie strony: 0.10 sekund