Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

Wybory samorządowe 2014

Prezentacje multimedialne

prow prezent menu

Biuletyn Informacji Publicznej

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)
Trwa plebiscyt na najlepszy projekt w powiecie Drukuj Email
poniedziałek, 29 września 2014 08:17, odsłon: 11

Nie dajmy się! Głosujmy na zalew!

Przypominamy, trwa plebiscyt na najlepszy projekt zrealizowany w każdym małopolskim powiecie, ogłoszony przez województwo małopolskie. Z naszego powiatu może wygrać tylko jeden projekt. Jak dotąd nasz zalew jest na topie. Do niedawna deklasowaliśmy  rywali, ale teraz Dobczyce się zmobilizowały i zaczynają nam deptać po piętach. Gratulujemy im świetnego centrum, ale za naszym zalewem stoimy murem.

Nie dajmy się! Chwalmy swoje !

 

Głosowanie odbywa się na stronie


www.malopolskawidaczmiany.pl


UWAGA! Organizator przedłużył termin głosowania do 7 października.

Głosujmy więc !

 

Wystarczy wejść na tę stronę, wybrać powiat myślenicki i oddać swój głos.

Głosuj ! Do wygrania markowe czytniki e-booków !

Każdego dnia można oddać 1 głos z każdego posiadanego urządzenia.


(red.)

 

glosowanie201409

 

Wnieść święty proch w swoją ziemię Drukuj Email
wtorek, 30 września 2014 13:25, odsłon: 63

michal2014Przełom września i października ma wybitnie mocnych patronów - począwszy od 29 września, poświęconego  Michałowi, Gabrielowi i Rafałowi - Świętym Archaniołom, aż do 2 października, kiedy to w szczególny sposób dziękujemy Aniołom Stróżom.  Anielska jesień. Gdzie lepiej można odczuć jej moc, niż na polanie w Lesie Groby, w miejscu, które - jak mówił podczas kazania ks. proboszcz parafii w Harbutowicach Zbigniew Nowak - nasi przodkowie w XIV wieku w mądrości swojej poświęcili św. Michałowi Archaniołowi. W naszym najbliższym sercu, leśnym Sanktuarium.

Więcej…
 

Gminne zawody sportowo-pożarnicze Drukuj Email
poniedziałek, 29 września 2014 15:52, odsłon: 186

 

zawody_strazackie Tegoroczne gminne zawody sportowo-pożarnicze rozegrane zostały na stadionie KS Gościbia w niedzielę 21 września. Udział brało 6 drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych i 4 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze, w tym jedna kobieca. Zmagania zawodników oceniała komisja sędziowska powołana przez Zarząd Miejsko-Gminny pod przewodnictwem sędziego głównego – Łukasza Ostafina z OSP Pcim.

 

Więcej…
 

W rankingu gmin Małopolski w pierwszej 20-tce. Ciągniemy ostro w górę. Drukuj Email
piątek, 26 września 2014 14:44, odsłon: 89

Sułkowice wśród najlepszych gmin Małopolski

W rankingu najlepszych gmin Małopolski  2014 r. gmina Sułkowice uplasowała się na 18. miejscu (w roku 2012 było to miejsce 75, w 2013 - 45). Ocenianych było 179 gmin. Ocenie poddane zostały wszystkie gminy Województwa Małopolskiego z wyłączeniem miast na prawach powiatu, czyli: Krakowa, Nowego Sącza i Tarnowa. Ranking prowadzony jest przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej oraz Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji.

Tak oto jeden ranking potwierdza drugi. Niedawno informowaliśmy o tym, ze Gmina Sułkowice weszła do grona 100 najlepszych gmin Polski. Okazuje się, że w Małopolsce daje nam to 18 miejsce pośród wszystkich małopolskich gmin.

Ciężka, systematyczna i konsekwentna praca przynosi owoce.

Więcej…
 

Zaproszenie na Mszę Świętą w Lesie Groby Drukuj Email
piątek, 19 września 2014 14:24, odsłon: 24
alt


 

 

Ankieta NIK Drukuj Email
środa, 17 września 2014 14:46, odsłon: 29


Najwyższa Izba Kontroli prowadzi badanie aktywności sportowej oraz stopnia i warunków wykorzystania obiektów sportowych wybudowanych w ramach Wieloletniego Programu Rozwoju Bazy Sportowej w woj. małopolskim.

W związku z powyższym prosimy mieszkańców o wypełnienie ankiety.


http://zapytania.nik.gov.pl/limesurvey/index.php?r=survey/index&sid=785322&lang=pl

 

Nagrody Samorządowe 2014 Drukuj Email
poniedziałek, 15 września 2014 13:15, odsłon: 145

Nagrody Samorządowe

Uprzejmie informuję Mieszkańców Gminy Sułkowice o możliwości składania wniosków o nagrody samorządowe Rady Miejskiej w Sułkowicach.

Formularz wniosku jest dostępny w Biurze Rady w Urzędzie Miejskim w Sułkowicach.

Ostateczny termin składania wniosków upływa z dniem 30 września 2014 r.

Więcej…
 

W internecie na żywo, pod patronatem Klamry Drukuj Email
czwartek, 11 września 2014 14:54, odsłon: 110

Teatr w Stodole Doroty Ruśkowskiej zagra spektakl "Terapia" w Wiedniu, centrum Polsko-Austriackiego Towarzystwa Kultury Takt, w sobotę 20 września. Wraz z zespołem teatru do Wiednia jedzie telewizja internetowa iTV Myślenice, która obiecuje relacje na żywo w internecie.

terapia

Więcej…
 

Wystawa z historii ślusarstwa w Internacie Drukuj Email
czwartek, 11 września 2014 14:41, odsłon: 217

Dar Bogdana Kowalcze dla TPS Kowadło i Sułkowic

 

kowadlo W holu internatu i w sali na piętrze obejrzeć można wystawę narzędzi i wyrobów ślusarskich z przełomu XIX i XX wieku ze zbiorów podarowanych przez Bogdana Kowalcze Towarzystwu Przyjaciół Sułkowic „Kowadło”.

 

Więcej…
 

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" Drukuj Email
czwartek, 11 września 2014 14:22, odsłon: 280

krzywaczka plac zabawOtwarcie placu zabaw w Krzywaczce

Okazją do wspaniałej zabawy i mnóstwa radości było oficjalne otwarcie, poświęcenie i oddanie do użytku placu zabaw przy Zespole Placówek Oświatowych w Krzywaczce - pierwszego placu zabaw dla dzieci w tej miejscowości. Plac powstał w ramach programu Radosna Szkoła, co oznacza, ze w połowie został sfinansowany przez rząd, a w połowie z budżetu gminy.
Plac zabaw został zorganizowany na terenie zielonym przy szkole o powierzchni 560 m kw., jest ogrodzony i posiada bezpieczną nawierzchnię amortyzująca upadek. Wyposażony został w różnego rodzaju zestawy do zabaw ruchowych oraz ćwiczeń i dla dzieci z przedszkola i dla młodszych oraz starszych. Są też na nim tradycyjne huśtawki, zjeżdżalnie i "pajęczyny" do wspinania się. W sumie plac kosztował ponad 200 tys. zł.

Więcej…
 

VII Jarmark Sułkowicka Jesień Drukuj Email
czwartek, 11 września 2014 14:03, odsłon: 419

miniaturkaTort orzechowy na 45. urodziny miasta

Pierwsze niedzielne popołudnie września w Sułkowicach od siedmiu już lat przebiega pod znakiem Jarmarku "Sułkowicka Jesień". Na jarmarku zaś, wiadomo: szwarc mydło, powidło i mnóstwo atrakcji dla wszystkich. W tym roku był nawet tort orzechowy - na 45. urodziny miasta.

Czego tam nie było. Dzieci śpiewające i tańcujące na góralską nutę (Turbacyki-Gorce, Młodzi Jasieniczanie) i na nowoczesną (Studio Tańca R), Dzieci Chudego zarażające energią, czarujące przedszkolaki, orkiestry dęte (no bo jak bez orkiestry!) i DJ do tańca. I szczudlarz puszczający ogromne bańki, i baloniarka robiąca rozmaite kształty na zamówienie. Nawet jabłuszka na złość Putinowi od rudnickiej "Kaliny". A żeby mu bardziej dopiec - to jabłuszka pysznie pieczone. Nawet pierogi smażone "na żywo" przez harbutowskie gospodynie, i sułkowicka krzonówka, i miody z własnych pasiek, i piękne bukiety, i coś do ogrodu, i coś na zdrowie, i coś na ozdobę, oj… czego oczy nie widziały, to próżno opowiadać. Trzeba przyjechać, choćby za rok.

jarmark itv

 

Więcej…
 

Termin płatności III raty za zezwolenia na sprzedaż alkoholu Drukuj Email
środa, 10 września 2014 10:13, odsłon: 29

 

Urząd Miejski w Sułkowicach przypomina Przedsiębiorcom, że 30 września upływa termin płatności III raty opłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych. 

 

 

Ulgi dla rodzin z więcej niż dwojgiem dzieci Drukuj Email
czwartek, 04 września 2014 13:47, odsłon: 334

Sułkowicka Karta Rodzina 3+

Trzecie dziecko nie płaci za śmieci, 50 gr za przedszkole

Rodziny wychowujące więcej niż dwoje dzieci będą mogły wyrobić sobie Sułkowicką Kartę Rodzina 3+, która uprawnia do zniżek - zarówno wprowadzonych przez gminę, jak też przez partnerów projektu - firmy i instytucje. Wprowadzone zostały ulgi w opłatach za śmieci (trzecie i następne dziecko nie płaci za śmieci, jeśli właściciel nieruchomości wypełni odpowiednią deklarację). Jeśli w rodzinie jest troje dzieci lub więcej, to opłata za przedszkole za każdą godzinę w przedszkolu (powyżej bezpłatnych 5 godzin realizacji podstawy programowej) wyniesie 50 gr, a nie 1 zł. Dotyczy to trojga i więcej dzieci w rodzinie, niezależnie od tego, ile z nich chodzi do przedszkola. Sułkowicka Karta Rodzina 3+ jest naszą kartą lokalną, z ulgami dla mieszkańców naszej gminy i nie zastępuje ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny. Obydwie karty są niezależne od siebie i należy je wyrabiać oddzielnie: w Urzędzie Miejskim - Sułkowicką  Rodziny3+, a w OPS-ie - ogólnopolską.

Więcej…
 

Dożynki powiatowe w Tokarni Drukuj Email
czwartek, 04 września 2014 14:04, odsłon: 357

doz powiat"Sułkowicka Podkowa" z wieńcem, krzonówką i… cepem

Zgodnie z ustalonym od kilku lat zwyczajem, na dożynkach powiatowych w Tokarni naszą gminę reprezentowała grupa dożynkowa "Sułkowicka Podkowa": Harbutowice wiły wieniec, Rudnik go ośpiewywał, Sułkowice przygotowały stoisko z krzonówką i chlebem ze smalcem, a Krzywaczka napiekła ciasta - czyli coś dla oka, coś dla ucha i coś dla podniebienia od gminy Sułkowice. Obok gospodyń pyszne sułkowickie wypieki prezentował nasz GS.

Więcej…
 

W związku z prowadzonymi w GOK zapisami do szkoły muzycznej Drukuj Email
poniedziałek, 23 czerwca 2014 11:12, odsłon: 629

Nasze votum separatum

Zapisy prowadzone przez GOK do szkoły muzycznej w Czasławiu połączone z obietnicą utworzenia filii tej szkoły w Sułkowicach NIE SĄ DZIAŁANIEM GMINY SUŁKOWICE.

Gmina zapowiadaną gminna szkołę muzyczną zamierza otworzyć w roku szkolnym 2015/2016 czyli za rok i na razie NIE PROWADZI do niej zapisów.

W związku z dezorientacją osób pragnących zapisać dzieci do szkoły muzycznej poniżej publikujemy wywiad na ten temat z wiceburmistrz Rozalią Oliwą z najnowszego numeru "Klamry".

 

szkola_muzyczna

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 27

Inwestycje 2013

 • Inwestycje 2013
 • Inwestycje 2013
 • Inwestycje 2013
 • Inwestycje 2013
 • Inwestycje 2013
 • Inwestycje 2013
 • Inwestycje 2013

Inwestycje z poprzednich lat

Sułkowice okiem kamery

Myślenice iTV

 

podkowka

Fundusze unijne

Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko

Małopolski Regionalny Program Operacyjny

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

Program Operacyjny Kapitał Ludzki

Straż Miejska

tel.  695 665 503

e-mail

Nasze Insygnia

Współpraca

 • Współpraca
 • Współpraca

Nagrody

 • Nagrody otrzymane przez gminę Sułkowice
 • Nagrody otrzymane przez gminę Sułkowice
 • Nagrody otrzymane przez gminę Sułkowice
 • Nagrody otrzymane przez gminę Sułkowice
 • Nagrody otrzymane przez gminę Sułkowice
 • Nagrody otrzymane przez gminę Sułkowice
 • Nagrody otrzymane przez gminę Sułkowice
 • Nagrody otrzymane przez gminę Sułkowice
 • Nagrody otrzymane przez gminę Sułkowice