Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

Wybory samorządowe 2014

Biuletyn Informacji Publicznej

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)
Życzenia na rozpoczęcie roku nowego szkolego 2014-2015 Drukuj Email
piątek, 29 sierpnia 2014 13:25, odsłon: 25

Szanowni Państwo
Dyrektorzy, Nauczyciele i Wychowawcy
Pracownicy Szkół i Przedszkoli
Szanowni Rodzice z Radą Rodziców na czele
Kochane Dzieci i Uczniowie

Minęły wakacje i rozpoczyna się kolejny nowy rok szkolny. Zaczyna się czas wytężonej pracy dla grona pedagogicznego, uczniów, jak i rodziców.
Życzymy wszystkim Uczniom osiągania, jak najlepszych wyników
w zdobywaniu wiedzy. Niech nie zabraknie Wam sił do realizacji pasji i pogłębiania zainteresowań. Niech szkoła będzie dla Was miejscem rozwoju własnych uzdolnień, jak również radości i wielu przyjaźni
Nauczycielom, Wychowawcom i wszystkim Pracownikom Szkół i Przedszkoli życzymy wszelkiej pomyślności oraz satysfakcji z wykonywanej pracy.
Życzenia spokojnego roku szkolnego przekazujmy również wszystkim Rodzicom. Niech osiągnięcia dzieci przyniosą Państwu wiele satysfakcji.
Wszystkim życzymy, aby nowy rok szkolny 2014/2015 był pełen sukcesów zarówno w zdobywaniu wiedzy, pracy zawodowej, jak i w życiu osobistym.
Ze swej strony pragniemy zapewnić, że nadal będziemy dbać jak najlepiej
o rozwój gminnej edukacji oraz stwarzanie coraz lepszych warunków do nauki
w naszych szkołach.

              Piotr Pułka
               Burmistrz

 

Zaproszenie na VII Jarmark Sułkowicka Jesień Drukuj Email
piątek, 29 sierpnia 2014 11:41, odsłon: 12
alt


 

 

Gminne dożynki w Harbutowicach Drukuj Email
piątek, 29 sierpnia 2014 11:22, odsłon: 184

Kołacz złoty w ręku trzyma

 

dozynki_2014 Żeby ta Msza Święta Dożynkowa chwyciła Pana Boga za serce i żeby błogosławił nam wszystkim w naszej gminie – modlił się ks. proboszcza Zbigniew Nowak podczas gminnych dożynek w Harbutowicach w niedzielę 24 sierpnia. Jak zwykle gospodynie ze Stowarzyszenia „Cis” z Harbutowic uwiły piękny wieniec dożynkowy, gospodynie ze Stowarzyszenia „Kalina” z Rudnika przygotowały finezyjny kosz warzyw i owoców, a pszczelarze – słoiki pysznego miodu. Przynieśli je do kościoła, przywieźli konno i kolaśno na umajonych wozach, by dziękować za obfite plony w imieniu ludzi pracujących na roli, w ogrodach i sadach w całej naszej gminie, a następnie bawili się do późnego wieczora na zabawie dożynkowej.

 

Więcej…
 

Świetlica środowiskowa zaprasza Drukuj Email
piątek, 29 sierpnia 2014 07:14, odsłon: 30

swietl ul

 

ROZPORZĄDZENIE PREZESA RADY MINISTRÓW z dnia 20 sierpnia 2014 r. w sprawie zarządzenia wyborów do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic m.st. Warszawy oraz wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast Drukuj Email
czwartek, 28 sierpnia 2014 14:59, odsłon: 14

ROZPORZĄDZENIE
PREZESA RADY MINISTRÓW
z dnia 20 sierpnia 2014 r.
w sprawie zarządzenia wyborów do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic m.st. Warszawy oraz wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast

 

Pożegnanie lata na Kamieńcu Drukuj Email
wtorek, 26 sierpnia 2014 07:23, odsłon: 352

esioki2014Esioki, piłka i dobra zabawa

Powiatowy zlot esioków wygrał gość, który przyjechał aż z Liszek - Władysław Makowski . Co prawda jego zielony traktorek nie pokonał takiej drogi, tylko został przywieziony busem - wraz z całą dokumentacją - ale manewry na polu Stanisława  Włocha zaliczył na medal. Drugie miejsce zdobył rasowy esiok - z kogutem na dachu - Jerzego Sroki  z Sułkowic (dla swoich "Pituska"). W sumie do zawodów stanęło 9 pojazdów i 9 załóg majsterkowiczów z całymi rodzinami, przyjaciółmi i sąsiadami. Każdy coś wygrał, począwszy od markowych elektronarzędzi, 20 l ropy i 5 worków ziemniaków po wiele innych upominków ufundowanych przez licznych sponsorów Zakończenia  Lata na Kamieńcu w Sułkowicach.

Więcej…
 

Sułkowice przyjazne środowisku i mieszkańcom Drukuj Email
wtorek, 19 sierpnia 2014 14:38, odsłon: 171

 Prestiżowa nagroda ekologiczna dla naszej gminy

 

przyjazni_srodowisku Gmina Sułkowice za swoje działania proekologiczne została jednym z 10 Laureatów Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni Środowisku” w podkategorii „Miasta Przyjazne Środowisku i Mieszkańcom”. Przyznana nam nagroda ma walor prestiżowy i promocyjny. Obejmuje ona: certyfikat oraz statuetkę „Przyjaznych Środowisku”, nagrodę pieniężna w wysokości 10 tys. zł, bezpłatne przygotowanie 4-minutowego filmu promującego działania gminy i jego emisję na portalu internetowym onet.pl, bezpłatną promocję gminy poprzez ogólnopolską wystawę zdjęć wielkoformatowych „Miasta Przyjazne Mieszkańcom i Środowisku” oraz bezpłatny udział w Kongresie Zakończeniowym „Budujemy Polskę Przyjazną Mieszkańcom i Środowisku” w Warszawie.

Organizatorem konkursu jest Narodowa Rada Ekologiczna, w której skład wchodzą przedstawiciele Parlamentu RP, Głównego i Wojewódzkich Inspektoratów Ochrony Środowiska, Narodowego i Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, uczelni akademickich oraz organizacji branżowych. NRE przewodzi małżonka Prezydenta RP, Anna Komorowska.
A oto, co zostało szczególnie docenione w naszej gminie przez jurorów tego konkursu:

Więcej…
 

Stypendium szkolne Drukuj Email
środa, 20 sierpnia 2014 08:11, odsłon: 19

Stypendium szkolne dla uczniów z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej - składanie wniosków 1 - 15 września 2014 r. w OPS w Sułkowicach.

Rodzice uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej (oraz pełnoletni uczniowie) mogą się ubiegać o pomoc materialną w formie stypendium szkolnego.
Dochód netto na członka rodziny nie może przekraczać 456 zł na osobę miesięcznie. (uwaga: do dochodu nie wlicza się kwoty otrzymanego stypendium szkolnego).
Wnioski dla uczniów podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych należy składać w ustawowym terminie 1 - 15 września 2014 r.
Jeżeli w rodzinie wystąpiło w ostatnim czasie zdarzenie losowe, można się również ubiegać o jednorazowy zasiłek szkolny.
Druki wniosków o stypendium szkolne i zasiłek szkolny oraz wszelkie informacje szczegółowe można uzyskać w Ośrodku Pomocy Społecznej w Sułkowicach, ul. Sportowa 45, który prowadzi całość spraw związanych z przyznawaniem pomocy materialnej o charakterze socjalnym.

Druki wniosku dostępne są również na stronie Internetowej Ośrodka http://www.ops.sulkowice.pl  w zakładce „aktualności”.

 

Bezpłatne obiady dla uczniów Drukuj Email
wtorek, 19 sierpnia 2014 14:11, odsłon: 43

Ośrodek Pomocy Społecznej w Sułkowicach przypomina, że uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów, a także dzieci przedszkolne mogą korzystać z bezpłatnych obiadów w roku szkolnym 2014/2015.

Podstawowy warunek: w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku dochód na osobę w rodzinie nie może przekroczyć kwoty 684 zł.

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy socjalni w Ośrodku Pomocy Społecznej w Sułkowicach, ul. Sportowa 45 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00 lub pod numerem telefonu 12- 272-50-20, 12- 272-50-21. 

 

ZPO w Krzywaczce zatrudni kucharza Drukuj Email
poniedziałek, 18 sierpnia 2014 13:14, odsłon: 22

 

ZPO w Krzywaczce zatrudni pracownika na stanowisko kucharza stołówki szkolnej.

Wymagania:

1. wykształcenie gastronomiczne;

2. staż na stanowisku kucharza.

Oferty można składać w sekretariacie szkoły w Krzywaczce do dnia 25 sierpnia 2014 r.

 

Zdobyli szczyt Lodowego Księcia Kaukazu Drukuj Email
czwartek, 14 sierpnia 2014 08:44, odsłon: 234

szczyt mZ Rudnika na Kazbek

Artur Maślanka z Rudnika poprowadził wyprawę wysokogórską na Kazbek (5033 m.n.p.m) na Kaukazie. W wyprawie wziął udział także drugi rudniczanin Marek Osielczak. Szczyt został zdobyty 14 lipca. Na swojej stronie internetowej zamieścili szczegółową i barwną relację z wyprawy, łączącą opis zdobywania szczytu z bardzo smacznymi relacjami z podróży, spotkań z ludźmi, poznawania egzotycznych zabytków, by wreszcie pozwolić czytelnikowi zachłysnąć się radością z sukcesu - zdobycia szczytu Lodowego Księcia Kaukazu. Już po fakcie, czyli zdobyciu szczytu, wyprawowicze uznali decyzję o wyruszeniu na Kazbek za: strzał w dziesiątkę (...) jest i spora wysokość, i cudowne widoki, piękny górzysty krajobraz, niesamowity kraj z kulturą, która powala, no i ta wspaniała natura! Kraj i kultura to oczywiście Gruzja.

Więcej…
 

Wyprawka szkolna 2014/2015 Drukuj Email
czwartek, 07 sierpnia 2014 11:28, odsłon: 28

POMOC FINANSOWA NA ZAKUP PODRĘCZNIKÓW

Szanowni P.T. Rodzice,

Uprzejmie informuję, że wnioski o udzielenie pomocy finansowej na zakup podręczników będzie można składać

od 18 sierpnia do 3 września 2014 r.

- do dyrektora szkoły, do której uczeń będzie uczęszczał w roku szkolnym 2014/2015.
1. Programem w roku 2014 będą objęci uczniowie rozpoczynający naukę:
1)  w klasach II, III i VI szkoły podstawowej;
2)  w klasie III szkoły ponadgimnazjalnej;
oraz
3) wszyscy uczniowie niepełnosprawni posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

czytaj więcej ...

Wniosek o dofinansowanie zakupu podręczników w roku szkolnym 2014/2015 (do pobrania).
Wniosek o dofinansowanie zakupu podręczników w roku szkolnym 2014/2015 dla uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego (do pobrania).

 

W związku z prowadzonymi w GOK zapisami do szkoły muzycznej Drukuj Email
poniedziałek, 23 czerwca 2014 11:12, odsłon: 522

Nasze votum separatum

Zapisy prowadzone przez GOK do szkoły muzycznej w Czasławiu połączone z obietnicą utworzenia filii tej szkoły w Sułkowicach NIE SĄ DZIAŁANIEM GMINY SUŁKOWICE.

Gmina zapowiadaną gminna szkołę muzyczną zamierza otworzyć w roku szkolnym 2015/2016 czyli za rok i na razie NIE PROWADZI do niej zapisów.

W związku z dezorientacją osób pragnących zapisać dzieci do szkoły muzycznej poniżej publikujemy wywiad na ten temat z wiceburmistrz Rozalią Oliwą z najnowszego numeru "Klamry".

 

szkola_muzyczna

Więcej…
 

Łukasz Flaga z Biertowic w zespole polskich wędkarzy zdobył Drukuj Email
poniedziałek, 04 sierpnia 2014 12:09, odsłon: 335

Drużynowe Mistrzostwo Świata

 

lukasz-flaga Jak informuje na swojej stronie Polski Związek Wędkarski w Myślenicach: „Na Mistrzostwach Świata rozgrywanych w Assen w Holandii drużyna Polski w składzie Łukasz Flaga, Mikołaj Geisler, Maciej Białdyga, Mateusz Turek oraz Kamil Lorenc zdobyła tytuł Mistrzów Świata w wędkarstwie spławikowym w kategorii U23. Indywidualnie Łukasz zajął 7 miejsce”. Łukasz jest mieszkańcem Biertowic, studentem gospodarki przestrzennej i wyceny nieruchomości na Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

Więcej…
 

Decyzja Wojewody Małopolskiego o uchyleniu części zaskarżonej decyzji ... Drukuj Email
piątek, 01 sierpnia 2014 08:41, odsłon: 295


OBWIESZCZENIE

Na podstawie art. 11f ust. 3 i 6 ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2013 r., poz. 687, ze zm.), w związku z art. 10 § 1 i  art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (tekst jednolity Dz. U. z 2013 r., poz. 267, ze zm.)

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 26

Inwestycje 2013

 • Inwestycje 2013
 • Inwestycje 2013
 • Inwestycje 2013
 • Inwestycje 2013
 • Inwestycje 2013
 • Inwestycje 2013
 • Inwestycje 2013

Inwestycje z poprzednich lat

Sułkowice okiem kamery

Myślenice iTV

 

podkowka

Fundusze unijne

Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko

Małopolski Regionalny Program Operacyjny

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

Program Operacyjny Kapitał Ludzki

Straż Miejska

tel.  695 665 503

e-mail

Nasze Insygnia

Współpraca

 • Współpraca
 • Współpraca

Nagrody

 • Nagrody otrzymane przez gminę Sułkowice
 • Nagrody otrzymane przez gminę Sułkowice
 • Nagrody otrzymane przez gminę Sułkowice
 • Nagrody otrzymane przez gminę Sułkowice
 • Nagrody otrzymane przez gminę Sułkowice
 • Nagrody otrzymane przez gminę Sułkowice
 • Nagrody otrzymane przez gminę Sułkowice
 • Nagrody otrzymane przez gminę Sułkowice
 • Nagrody otrzymane przez gminę Sułkowice