Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

Biuletyn Informacji Publicznej

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)
Gmina Sułkowice przeskoczyła połowę stawki Drukuj Email
czwartek, 24 lipca 2014 13:10, odsłon: 113

miniaturaNa 46. miejscu w kraju w rankingu "Rzeczpospolitej"

Rok temu cieszyliśmy się, że gmina Sułkowice uplasowała się w pierwszej "setce" gmin w Polsce w rankingu "Rzeczpospolitej". W tym roku przeskoczyliśmy o połowę stawki. Jesteśmy na 46. miejscu! Wynik ten o tyle napawa satysfakcją, że nie zależy od niczyich sms-ów, subiektywnych opinii i widzimisię zwolenników i oponentów. "Rzeczpospolita" tworzy swój ranking w oparciu o twarde dane, m.in. z Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Rozwoju Regionalnego i Regionalnej Izby Obrachunkowej. Pod lupę kapituły poszły takie parametry, jak sprawność zarządzania, dochody, wydatki, pozyskane środki unijne , zobowiązania/dochody, nakłady na gospodarkę mieszkaniową, wydatki na promocję w wydatkach ogółem, współpraca z organizacjami pozarządowymi, edukacja, liczba nowych podmiotów gospodarczych, polityka prorodzinna, innowacyjność itd. Wszystkie te dane są przeliczane w złotówkach na osobę lub w procentach.

Więcej…
 

48 pielgrzymów, 411 km czyli Drukuj Email
czwartek, 24 lipca 2014 12:48, odsłon: 187

miniaturaPiąta Rowerowa Pielgrzymka z Sułkowic na Jasną Górę

48 pielgrzymów z Sułkowic i okolic wyruszyło na na Jasną Górę 17 lipca 2014 r. i wróciło w dobrym zdrowiu 21 lipca 2014 r. W sumie rowerzyści (podzieleni na 4 grupy) przejechali 411 km - rozłożone na 4 dni, piąty dzień natomiast - 19 lipca - poświęcony był już tylko na sam pobyt w Częstochowie i na Jasnej Górze. Mszę Świętą dziękczynną za ich szczęśliwy powrót odprawił w poniedziałek 21 lipca (po zwykłej Mszy o 18:00) ks. proboszcz Edward Antolak, który bardzo sprzyja tej pięknej inicjatywie, a rok temu sam jechał wraz z pielgrzymami.

Więcej…
 

Wakacje z KS Gościbia Drukuj Email
czwartek, 24 lipca 2014 09:01, odsłon: 116

gosc2014Młodzi piłkarze Klubu Sportowego Gościbia - "Orliki" i "Żaki" - wyjechali na obóz szkoleniowo-wypoczynkowy do Borku koło Bochni. Wrócili zachwyceni, pełni zapału do doskonalenia swoich sportowych umiejętności i szkolenia ducha sportowej walki. To były wspaniałe wakacje!

Więcej…
 

Zalew w Sułkowicach na sportowo Drukuj Email
czwartek, 24 lipca 2014 08:32, odsłon: 104

miniaturkaAquathlon po raz drugi

Imprezą towarzyszącą Dniom Sułkowic po raz drugi były zawody sportowe aquathlon rozgrywane o Puchar Burmistrza i Puchar KS Delfin na sułkowickim zalewie.

Nasze zawody ujęte są w triathlonowym kalendarzu na 2014 r. Triathlon łączy pływanie, bieganie i jazdę na rowerze. Sułkowickie zawody zostały wprowadzone do tego terminarza dla zawodników z całej Polski, pomimo że zawodnicy rywalizują tylko w dwóch pierwszych konkurencjach - bez jazdy na rowerze. Ale i tam muszą dać z siebie całą parę. Ubiegłoroczne , pierwsze zawody były dużym sukcesem w środowisku sportowym. Wielu zawodników wróciło tu po raz drugi w tym roku. Wielu też było nowych, zachęconych pozytywnymi relacjami. Mały jest nasza zalew, ale pięknie położony i bardzo funkcjonalny. A poza tym atmosfera i organizacja - rewelacja. Tak twierdzą zawodnicy.

Więcej…
 

Trwa nabór do projektu "Pierwszy dzwonek" dla uczniów z rodzin wielodzietnych 4+ Drukuj Email
czwartek, 17 lipca 2014 08:05, odsłon: 193

dzieci

 

W dniu 10 lipca 2014 r. Zarząd Województwa Małopolskiego podjął uchwałę w sprawie przyjęcia Regulaminu projektu "Pierwszy dzwonek", polegającego na przyznaniu dotacji dla gmin na udzielenie wsparcia dla uczniów z rodzin wielodzietnych 4+ z województwa małopolskiego w zakresie zwiększania ich szans edukacyjnych.

W Gminie Sułkowice realizację projektu koordynuje Ośrodek Pomocy Społecznej w Sułkowicach.

Nabór deklaracji trwa do dnia 23 lipca 2014 r. (środa) w Ośrodku Pomocy Społecznej w Sułkowicach, ul. Sportowa 45.

 

Termin naboru deklaracji przedłuża się do 30 lipca (środa) 2014 r. włącznie.

 

Do pobrania:

 Wzór deklaracji wraz załącznikiem (oświadczeniem)

Więcej…
 

Półkolonie Świetlicy Środowiskowej dla dzieci z całej gminy Drukuj Email
środa, 23 lipca 2014 15:36, odsłon: 109

miniaturkaNa szlakach Akcji Lato

Z półkolonii organizowanych przez Świetlicę Środowiskową korzysta w tym roku 179 dzieci z całej gminy. Na zajęciach świetlicowych wesoło i twórczo spędzają one pierwsza połowę wakacji pod okiem wykwalifikowanych opiekunów (codziennie od 7 do 29 lipca w filiach świetlicy w swoich miejscowościach). Poza tym całą wielką grupą chodzą na wycieczki, jeżdżą w ciekawe miejsca i co jakiś czas pławią się w basenie krytym w Suchej Beskidzkiej. Byli np. w Wesołym Miasteczku i ZOO w Chorzowie, w skansenie z Wygiełzowie - i w Zamku Lipowiec, na Kudłaczach skąd zaliczyli zjazd jedną z najdłuższych w Polsce linowych kolejek krzesełkowych z Chełmu na myślenickie Zarabie (2006 m). W każdej z wycieczek bierze udział ponad 100 dzieci. Rodzice opłacają jedynie wstępy - resztę zapewnia organizator. A na miejscu w świetlicy i jej filiach są konkursy, zawody, wspólne śpiewanie i mnóstwo wesołej zabawy. W takich warunkach nawet kurs pierwszej pomocy udzielany dzieciom przez ratowników medycznych z Krakowa też jest wspaniałą zabawą - i bardzo pożyteczną.

(awz)

Więcej…
 

25-lecie ślubów sióstr Jolanty Marty Koźlak i Stanisławy Judasz Drukuj Email
wtorek, 22 lipca 2014 13:49, odsłon: 149

miniaturkaSursum corda w Rudniku

To było wielkie święto dla całego Rudnika. Siostry rodaczki Jolanta Marta Koźlak i Stanisława Judasz obchodziły rocznicę 25-lecia ślubów zakonnych. Z tej okazji w kościele parafialnym w Rudniku odprawiona została uroczysta Msza Święta dziękczynna, połączona z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne z tej parafii. Razem z ks. proboszczem Dariuszem Zoniem koncelebrowali ją księża, którzy odcisnęli swój ślad na życiu zakonnym jubilatek, pod przewodnictwem budowniczego rudnickiego kościoła, obchodzącego w tym roku własny jubileusz 50-lecia kapłaństwa, ks. Władysława Kosa. Obydwie zakonnice są jego uczennicami i wychowankami.

Więcej…
 

32 dzieci ze Świetlicy Środowiskowej wyjechało w Bieszczady Drukuj Email
wtorek, 22 lipca 2014 10:53, odsłon: 163

lato01Akcja Lato w Uhercach

W niedzielę 20 lipca wyruszyło w Bieszczady 32 dzieci spośród uczestników Akcji Lato, organizowanej jak co roku przez Świetlicę Środowiskową dla dzieci z całej gminy. Dzieci spędzą tydzień w ośrodku wczasowym pięknie położonym w sercu Bieszczad.  W programie przewidziano dla nich bardzo atrakcyjne wycieczki, a na miejscu w ośrodku mają do dyspozycji otwarty basen. Wraz z dziećmi pojechała kierownik Świetlicy Krystyna Sosin i dwie nauczycielki. Grupa wyjechała – jak zwykle -  z ratownikiem wodnym.

(awz)

Więcej…
 

Z wizytą w strażnicy w Rudniku Drukuj Email
wtorek, 22 lipca 2014 10:46, odsłon: 81

osp r miniRemonty i szkolenia bojowe

Już niebawem na budynku strażnicy OSP w Rudniku znowu pojawią się rusztowania. Tym razem prezes Tadeusz Krzywoń i jego drużyna przystępują do remontu elewacji budynku. W ciągu ostatnich trzech lat odmalowane zostały pomieszczenia wewnątrz strażnicy, gruntownie wyremontowany został dach z udziałem środków z konkursu "Małopolskie Remizy 2013" (gmina pozyskała na ten cel ok. 36% dofinansowania, tj. 40 tys. zł), powstał garaż na nowy samochód z zapleczem socjalno-szatniowym i wygospodarowano pomieszczenie, w którym urządzona została mała siłownia - na początek. Równolegle rośnie mobilność jednostki i poziom wyszkolenia bojowego jej druhów.

Więcej…
 

Lipiec w przedszkolu nr 3 w Sułkowicach Drukuj Email
wtorek, 22 lipca 2014 10:38, odsłon: 88

wak przedszkoleWakacje przedszkolaków

Nie wszyscy rodzice mogą podczas lata mieć urlopy. Część z nich nie dość, że musi pracować, to nie ma nikogo, kto mógłby się zaopiekować dzieckiem podczas ich nieobecności. Są też i tacy, którzy mogliby zostawić dziecko w domu, ale wolą, by przez kilka godzin dziennie bawiło się ono z rówieśnikami w przedszkolu. Dla nich w lipcu dyżur wakacyjny pełni przedszkole nr 3 w Sułkowicach przy ul. Starowiejskiej. Z dyżuru korzysta 20 dzieci: 15 z przedszkoli samorządowych w Sułkowicach, 1 z przedszkola w Biertowicach i po 2 z przedszkoli w Krzywaczce i Rudniku.
W sierpniu dyżur wakacyjny będzie pełniło przedszkole nr 1 przy ul. 11 Listopada w Sułkowicach.

(awz)

Więcej…
 

Udane święto gminy Drukuj Email
poniedziałek, 21 lipca 2014 17:01, odsłon: 233

dni2014Dni Sułkowic 2014

Tegoroczne święto gminy należało do najbardziej udanych imprez. Bawili się starsi, bawiła się młodzież, mnóstwo frajdy miały dzieci, a niebo nad Sułkowicami okrasił wyjątkowo piękny pokaz sztucznych ogni. Przeżyjmy to jeszcze raz, oglądając fotografie i przypominając sobie, co było i jak było w ten weekend 12 i 13 lipca, kiedy to prawie cały kontynent spowijały deszczowe chmury, ale łaskawe niebiosa zrobiły nam dziurę w chmurach nad Sułkowicami, byśmy mogli cieszyć się z tego jedynego w swoim rodzaju, naszego święta lata.dni2014 film

 

 

Więcej…
 

71. Rocznica Pacyfikacji Sułkowic. Drukuj Email
piątek, 18 lipca 2014 13:24, odsłon: 18

herbZAPROSZENIE komb

Burmistrz Gminy Sułkowice
oraz
Zarząd Koła Miejsko - Gminnego Związku Kombatantów RP
i Byłych Więźniów Politycznych

zaprasza wszystkich Mieszkańców i Gości
do wzięcia udziału w obchodach

71. Rocznicy Pacyfikacji Sułkowic,

które odbędą się 24 lipca 2013 r. (czwartek)
o godz. 18.00 w Kościele Parafialnym pw. NSPJ w Sułkowicach,
następnie delegacje złożą kwiaty pod Pomnikiem Ofiar Pacyfikacji.

 

 

Kąpielisko na zalewie - od 8 lipca Drukuj Email
środa, 02 lipca 2014 08:01, odsłon: 532

Bezpieczne wakacje nad wodą
- zajęcia profilaktyczne dla dzieci z gminy Sułkowice

Ratownicy codziennie 1000 - 1800.

 Zajęcia profilaktyczne dla dzieci:
wtorki  i czwartki 915 - 1000.

 

Czytaj więcej         

 

zalew

 

Badania laboratoryjne w Dobczycach potwierdzają, że woda w sułkowickim zalewie spełnia wymagania norm wody w kąpieliskach zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 16 października 2002 r. Śmiało więc można przyjść tutaj w upalne dni i cieszyć się kąpielą, nie tylko tą słoneczną, ale i wodną.

WYNIKI BADAŃ

 

Zapraszamy!

alt alt alt
Więcej…
 

Małopolskie Wektory Współpracy po raz drugi Drukuj Email
poniedziałek, 07 lipca 2014 13:05, odsłon: 247

wektory tmSułkowice między Tarnowem i Nowym Targiem.

Po raz drugi nasza gmina Sułkowice została nagrodzona za współpracę ze stowarzyszeniami. Druga nagrodę Małopolskich Wektorów Współpracy 2014 burmistrz Piotr Pułka otrzymał z rąk marszałka Małopolski Marka Sowy w czwartek 3 lipca na Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów MISTiA. Sułkowice otrzymały drugie miejsce; drugi w ciągu ostatnich trzech lat medal Małopolskich Wektorów Współpracy.

Więcej…
 

W związku z prowadzonymi w GOK zapisami do szkoły muzycznej Drukuj Email
poniedziałek, 23 czerwca 2014 11:12, odsłon: 390

Nasze votum separatum

Zapisy prowadzone przez GOK do szkoły muzycznej w Czasławiu połączone z obietnicą utworzenia filii tej szkoły w Sułkowicach NIE SĄ DZIAŁANIEM GMINY SUŁKOWICE.

Gmina zapowiadaną gminna szkołę muzyczną zamierza otworzyć w roku szkolnym 2015/2016 czyli za rok i na razie NIE PROWADZI do niej zapisów.

W związku z dezorientacją osób pragnących zapisać dzieci do szkoły muzycznej poniżej publikujemy wywiad na ten temat z wiceburmistrz Rozalią Oliwą z najnowszego numeru "Klamry".

 

szkola_muzyczna

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 25

Inwestycje 2013

 • Inwestycje 2013
 • Inwestycje 2013
 • Inwestycje 2013
 • Inwestycje 2013
 • Inwestycje 2013
 • Inwestycje 2013
 • Inwestycje 2013

Inwestycje z poprzednich lat

Sułkowice okiem kamery

Myślenice iTV

 

podkowka

Fundusze unijne

Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko

Małopolski Regionalny Program Operacyjny

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

Program Operacyjny Kapitał Ludzki

Straż Miejska

tel.  695 665 503

e-mail

Nasze Insygnia

Współpraca

 • Współpraca
 • Współpraca

Nagrody

 • Nagrody otrzymane przez gminę Sułkowice
 • Nagrody otrzymane przez gminę Sułkowice
 • Nagrody otrzymane przez gminę Sułkowice
 • Nagrody otrzymane przez gminę Sułkowice
 • Nagrody otrzymane przez gminę Sułkowice
 • Nagrody otrzymane przez gminę Sułkowice
 • Nagrody otrzymane przez gminę Sułkowice
 • Nagrody otrzymane przez gminę Sułkowice
 • Nagrody otrzymane przez gminę Sułkowice