Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

Biuletyn Informacji Publicznej

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)
ROZPORZĄDZENIE PREZESA RADY MINISTRÓW z dnia 20 sierpnia 2014 r. w sprawie zarządzenia wyborów do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic m.st. Warszawy oraz wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast Drukuj Email
czwartek, 28 sierpnia 2014 14:59, odsłon: 1

ROZPORZĄDZENIE
PREZESA RADY MINISTRÓW
z dnia 20 sierpnia 2014 r.
w sprawie zarządzenia wyborów do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic m.st. Warszawy oraz wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast

 

Pożegnanie lata na Kamieńcu Drukuj Email
wtorek, 26 sierpnia 2014 07:23, odsłon: 268

esioki2014Esioki, piłka i dobra zabawa

Powiatowy zlot esioków wygrał gość, który przyjechał aż z Liszek - Władysław Makowski . Co prawda jego zielony traktorek nie pokonał takiej drogi, tylko został przywieziony busem - wraz z całą dokumentacją - ale manewry na polu Stanisława  Włocha zaliczył na medal. Drugie miejsce zdobył rasowy esiok - z kogutem na dachu - Jerzego Sroki  z Sułkowic (dla swoich "Pituska"). W sumie do zawodów stanęło 9 pojazdów i 9 załóg majsterkowiczów z całymi rodzinami, przyjaciółmi i sąsiadami. Każdy coś wygrał, począwszy od markowych elektronarzędzi, 20 l ropy i 5 worków ziemniaków po wiele innych upominków ufundowanych przez licznych sponsorów Zakończenia  Lata na Kamieńcu w Sułkowicach.

Więcej…
 

XLVII sesja Rady Miejskiej w Sułkowicach Drukuj Email
poniedziałek, 25 sierpnia 2014 08:49, odsłon: 89

 

K O M U N I K A T

Informuje się mieszkańców Gminy Sułkowice, że XLVII sesja Rady Miejskiej w Sułkowicach odbędzie się w dniu: 
29 sierpnia 2014 r. (piątek) w Sali Samorządowej w Sułkowicach (Rynek 6), o godz. 13:00 

Więcej…
 

Sułkowice przyjazne środowisku i mieszkańcom Drukuj Email
wtorek, 19 sierpnia 2014 14:38, odsłon: 152

 Prestiżowa nagroda ekologiczna dla naszej gminy

 

przyjazni_srodowisku Gmina Sułkowice za swoje działania proekologiczne została jednym z 10 Laureatów Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni Środowisku” w podkategorii „Miasta Przyjazne Środowisku i Mieszkańcom”. Przyznana nam nagroda ma walor prestiżowy i promocyjny. Obejmuje ona: certyfikat oraz statuetkę „Przyjaznych Środowisku”, nagrodę pieniężna w wysokości 10 tys. zł, bezpłatne przygotowanie 4-minutowego filmu promującego działania gminy i jego emisję na portalu internetowym onet.pl, bezpłatną promocję gminy poprzez ogólnopolską wystawę zdjęć wielkoformatowych „Miasta Przyjazne Mieszkańcom i Środowisku” oraz bezpłatny udział w Kongresie Zakończeniowym „Budujemy Polskę Przyjazną Mieszkańcom i Środowisku” w Warszawie.

Organizatorem konkursu jest Narodowa Rada Ekologiczna, w której skład wchodzą przedstawiciele Parlamentu RP, Głównego i Wojewódzkich Inspektoratów Ochrony Środowiska, Narodowego i Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, uczelni akademickich oraz organizacji branżowych. NRE przewodzi małżonka Prezydenta RP, Anna Komorowska.
A oto, co zostało szczególnie docenione w naszej gminie przez jurorów tego konkursu:

Więcej…
 

Stypendium szkolne Drukuj Email
środa, 20 sierpnia 2014 08:11, odsłon: 14

Stypendium szkolne dla uczniów z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej - składanie wniosków 1 - 15 września 2014 r. w OPS w Sułkowicach.

Rodzice uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej (oraz pełnoletni uczniowie) mogą się ubiegać o pomoc materialną w formie stypendium szkolnego.
Dochód netto na członka rodziny nie może przekraczać 456 zł na osobę miesięcznie. (uwaga: do dochodu nie wlicza się kwoty otrzymanego stypendium szkolnego).
Wnioski dla uczniów podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych należy składać w ustawowym terminie 1 - 15 września 2014 r.
Jeżeli w rodzinie wystąpiło w ostatnim czasie zdarzenie losowe, można się również ubiegać o jednorazowy zasiłek szkolny.
Druki wniosków o stypendium szkolne i zasiłek szkolny oraz wszelkie informacje szczegółowe można uzyskać w Ośrodku Pomocy Społecznej w Sułkowicach, ul. Sportowa 45, który prowadzi całość spraw związanych z przyznawaniem pomocy materialnej o charakterze socjalnym.

Druki wniosku dostępne są również na stronie Internetowej Ośrodka http://www.ops.sulkowice.pl  w zakładce „aktualności”.

 

Bezpłatne obiady dla uczniów Drukuj Email
wtorek, 19 sierpnia 2014 14:11, odsłon: 37

Ośrodek Pomocy Społecznej w Sułkowicach przypomina, że uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów, a także dzieci przedszkolne mogą korzystać z bezpłatnych obiadów w roku szkolnym 2014/2015.

Podstawowy warunek: w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku dochód na osobę w rodzinie nie może przekroczyć kwoty 684 zł.

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy socjalni w Ośrodku Pomocy Społecznej w Sułkowicach, ul. Sportowa 45 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00 lub pod numerem telefonu 12- 272-50-20, 12- 272-50-21. 

 

ZPO w Krzywaczce zatrudni kucharza Drukuj Email
poniedziałek, 18 sierpnia 2014 13:14, odsłon: 19

 

ZPO w Krzywaczce zatrudni pracownika na stanowisko kucharza stołówki szkolnej.

Wymagania:

1. wykształcenie gastronomiczne;

2. staż na stanowisku kucharza.

Oferty można składać w sekretariacie szkoły w Krzywaczce do dnia 25 sierpnia 2014 r.

 

Zdobyli szczyt Lodowego Księcia Kaukazu Drukuj Email
czwartek, 14 sierpnia 2014 08:44, odsłon: 219

szczyt mZ Rudnika na Kazbek

Artur Maślanka z Rudnika poprowadził wyprawę wysokogórską na Kazbek (5033 m.n.p.m) na Kaukazie. W wyprawie wziął udział także drugi rudniczanin Marek Osielczak. Szczyt został zdobyty 14 lipca. Na swojej stronie internetowej zamieścili szczegółową i barwną relację z wyprawy, łączącą opis zdobywania szczytu z bardzo smacznymi relacjami z podróży, spotkań z ludźmi, poznawania egzotycznych zabytków, by wreszcie pozwolić czytelnikowi zachłysnąć się radością z sukcesu - zdobycia szczytu Lodowego Księcia Kaukazu. Już po fakcie, czyli zdobyciu szczytu, wyprawowicze uznali decyzję o wyruszeniu na Kazbek za: strzał w dziesiątkę (...) jest i spora wysokość, i cudowne widoki, piękny górzysty krajobraz, niesamowity kraj z kulturą, która powala, no i ta wspaniała natura! Kraj i kultura to oczywiście Gruzja.

Więcej…
 

Wyprawka szkolna 2014/2015 Drukuj Email
czwartek, 07 sierpnia 2014 11:28, odsłon: 25

POMOC FINANSOWA NA ZAKUP PODRĘCZNIKÓW

Szanowni P.T. Rodzice,

Uprzejmie informuję, że wnioski o udzielenie pomocy finansowej na zakup podręczników będzie można składać

od 18 sierpnia do 3 września 2014 r.

- do dyrektora szkoły, do której uczeń będzie uczęszczał w roku szkolnym 2014/2015.
1. Programem w roku 2014 będą objęci uczniowie rozpoczynający naukę:
1)  w klasach II, III i VI szkoły podstawowej;
2)  w klasie III szkoły ponadgimnazjalnej;
oraz
3) wszyscy uczniowie niepełnosprawni posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

czytaj więcej ...

Wniosek o dofinansowanie zakupu podręczników w roku szkolnym 2014/2015 (do pobrania).
Wniosek o dofinansowanie zakupu podręczników w roku szkolnym 2014/2015 dla uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego (do pobrania).

 

Łukasz Flaga z Biertowic w zespole polskich wędkarzy zdobył Drukuj Email
poniedziałek, 04 sierpnia 2014 12:09, odsłon: 328

Drużynowe Mistrzostwo Świata

 

lukasz-flaga Jak informuje na swojej stronie Polski Związek Wędkarski w Myślenicach: „Na Mistrzostwach Świata rozgrywanych w Assen w Holandii drużyna Polski w składzie Łukasz Flaga, Mikołaj Geisler, Maciej Białdyga, Mateusz Turek oraz Kamil Lorenc zdobyła tytuł Mistrzów Świata w wędkarstwie spławikowym w kategorii U23. Indywidualnie Łukasz zajął 7 miejsce”. Łukasz jest mieszkańcem Biertowic, studentem gospodarki przestrzennej i wyceny nieruchomości na Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

Więcej…
 

Decyzja Wojewody Małopolskiego o uchyleniu części zaskarżonej decyzji ... Drukuj Email
piątek, 01 sierpnia 2014 08:41, odsłon: 280


OBWIESZCZENIE

Na podstawie art. 11f ust. 3 i 6 ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2013 r., poz. 687, ze zm.), w związku z art. 10 § 1 i  art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (tekst jednolity Dz. U. z 2013 r., poz. 267, ze zm.)

Więcej…
 

Gmina Sułkowice przeskoczyła połowę stawki Drukuj Email
czwartek, 24 lipca 2014 13:10, odsłon: 267

miniaturaNa 46. miejscu w kraju w rankingu "Rzeczpospolitej"

Rok temu cieszyliśmy się, że gmina Sułkowice uplasowała się w pierwszej "setce" gmin w Polsce w rankingu "Rzeczpospolitej". W tym roku przeskoczyliśmy o połowę stawki. Jesteśmy na 46. miejscu! Wynik ten o tyle napawa satysfakcją, że nie zależy od niczyich sms-ów, subiektywnych opinii i widzimisię zwolenników i oponentów. "Rzeczpospolita" tworzy swój ranking w oparciu o twarde dane, m.in. z Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Rozwoju Regionalnego i Regionalnej Izby Obrachunkowej. Pod lupę kapituły poszły takie parametry, jak sprawność zarządzania, dochody, wydatki, pozyskane środki unijne , zobowiązania/dochody, nakłady na gospodarkę mieszkaniową, wydatki na promocję w wydatkach ogółem, współpraca z organizacjami pozarządowymi, edukacja, liczba nowych podmiotów gospodarczych, polityka prorodzinna, innowacyjność itd. Wszystkie te dane są przeliczane w złotówkach na osobę lub w procentach.

Więcej…
 

Wakacje z KS Gościbia Drukuj Email
czwartek, 24 lipca 2014 09:01, odsłon: 227

gosc2014Młodzi piłkarze Klubu Sportowego Gościbia - "Orliki" i "Żaki" - wyjechali na obóz szkoleniowo-wypoczynkowy do Borku koło Bochni. Wrócili zachwyceni, pełni zapału do doskonalenia swoich sportowych umiejętności i szkolenia ducha sportowej walki. To były wspaniałe wakacje!

Więcej…
 

Zalew w Sułkowicach na sportowo Drukuj Email
czwartek, 24 lipca 2014 08:32, odsłon: 263

miniaturkaAquathlon po raz drugi

Imprezą towarzyszącą Dniom Sułkowic po raz drugi były zawody sportowe aquathlon rozgrywane o Puchar Burmistrza i Puchar KS Delfin na sułkowickim zalewie.

Nasze zawody ujęte są w triathlonowym kalendarzu na 2014 r. Triathlon łączy pływanie, bieganie i jazdę na rowerze. Sułkowickie zawody zostały wprowadzone do tego terminarza dla zawodników z całej Polski, pomimo że zawodnicy rywalizują tylko w dwóch pierwszych konkurencjach - bez jazdy na rowerze. Ale i tam muszą dać z siebie całą parę. Ubiegłoroczne , pierwsze zawody były dużym sukcesem w środowisku sportowym. Wielu zawodników wróciło tu po raz drugi w tym roku. Wielu też było nowych, zachęconych pozytywnymi relacjami. Mały jest nasza zalew, ale pięknie położony i bardzo funkcjonalny. A poza tym atmosfera i organizacja - rewelacja. Tak twierdzą zawodnicy.

Więcej…
 

W związku z prowadzonymi w GOK zapisami do szkoły muzycznej Drukuj Email
poniedziałek, 23 czerwca 2014 11:12, odsłon: 503

Nasze votum separatum

Zapisy prowadzone przez GOK do szkoły muzycznej w Czasławiu połączone z obietnicą utworzenia filii tej szkoły w Sułkowicach NIE SĄ DZIAŁANIEM GMINY SUŁKOWICE.

Gmina zapowiadaną gminna szkołę muzyczną zamierza otworzyć w roku szkolnym 2015/2016 czyli za rok i na razie NIE PROWADZI do niej zapisów.

W związku z dezorientacją osób pragnących zapisać dzieci do szkoły muzycznej poniżej publikujemy wywiad na ten temat z wiceburmistrz Rozalią Oliwą z najnowszego numeru "Klamry".

 

szkola_muzyczna

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 25

Inwestycje 2013

 • Inwestycje 2013
 • Inwestycje 2013
 • Inwestycje 2013
 • Inwestycje 2013
 • Inwestycje 2013
 • Inwestycje 2013
 • Inwestycje 2013

Inwestycje z poprzednich lat

Sułkowice okiem kamery

Myślenice iTV

 

podkowka

Fundusze unijne

Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko

Małopolski Regionalny Program Operacyjny

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

Program Operacyjny Kapitał Ludzki

Straż Miejska

tel.  695 665 503

e-mail

Nasze Insygnia

Współpraca

 • Współpraca
 • Współpraca

Nagrody

 • Nagrody otrzymane przez gminę Sułkowice
 • Nagrody otrzymane przez gminę Sułkowice
 • Nagrody otrzymane przez gminę Sułkowice
 • Nagrody otrzymane przez gminę Sułkowice
 • Nagrody otrzymane przez gminę Sułkowice
 • Nagrody otrzymane przez gminę Sułkowice
 • Nagrody otrzymane przez gminę Sułkowice
 • Nagrody otrzymane przez gminę Sułkowice
 • Nagrody otrzymane przez gminę Sułkowice